Młodość, współpraca, wiara, komunikacja – m.in. takie słowa padają w spocie promującym V Synod Diecezji Tarnowskiej.

 

Najpierw z lotu ptaka ukazane są wszystkie bazyliki diecezji, następnie poszczególne osoby – przedstawiciele różnych stanów i funkcji mówią pojedyncze słowa, charakteryzujące zarówno ich, jak i V Synod diecezji tarnowskiej. Spot kończy animacja komputerowa prezentująca logo i hasło synodu.

 

– „Każda z osób, choć mówiła tylko krótkie hasła, miała do opowiedzenia swoją osobistą historię, na chwilę wpuściła nas do swojego świata, domu, pracowni, placu zabaw, kaplicy, na podwórko do swoich zajęć, problemów. Dzięki księdzu misjonarzowi nawet dzieci z placówki misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej pięknie się w spot zaangażowały! Tym samym stały się częścią naszej krótkiej opowieści o tym, że choć tak różni jesteśmy, w różnych światach przebywamy, w różnym wieku zmagamy się z życiem i na różne sposoby przeżywamy naszą wiarę, to wszyscy jesteśmy Jezusowi. On takich nas właśnie ogarnia. Wszystkich nas chce mieć w swoim Kościele. W spocie tę jedność w różnorodności chyba udało nam się pokazać”  – mówi Zuzanna Krawiec, współtwórca spotu.

 

Przygotowali go także: ks. Marcin Baran, ks. Piotr Cebula, Zuzanna Krawiec, Hubert Motyka, Joanna Sadowska oraz Adam Zięba.