Image Pierwsza „chrześcijańska dyskoteka” została otwarta na jednej z plaż w Genui na północy Włoch. Zamysł jest prosty: korzystać z wakacji modląc się i bawiąc razem, głosić Ewangelię młodym nawet na parkiecie - mówi jej pomysłodawca, ksiądz Roberto Fiscer. Przez całe lato, w każdą środę wieczorem nad brzegiem morza, „chrześcijańska dyskoteka” będzie otwierana dla wszystkich chętnych.

Od przypadkowych turystów, całych rodzin po parafian tańczących w specjalnych koszulkach z Ewangelistami lub Madonną z Lourdes. Na jej inauguracji bawiła się także jedna przypadkowa muzułmanka, tańcząca w rytm piosenki „Jezus Cię kocha”.

Za konsolą, w słuchawkach, stanie ks. Roberto Fiscer, wice-proboszcz parafii w Arenzano. - W tej dyskotece odbija się duch naszej parafii. Muzyka i śpiew otwierają serca czyniąc je radosnymi – mówi ksiądz-dj Fiscer. Najważniejsze jest bawić się godnie, przybliżając w ten sposób młodych do Jezusa. Maryja chciała abyśmy byli szczęśliwi na ziemi. Kiedy tańczymy, śpiewamy i bawimy się godnie jak tutaj, Ona się cieszy - dodaje.

Najbardziej popularne włoskie pieśni i piosenki religijne będą miksowane przez samego duchownego w rytm tanecznych przebojów. Ksiądz Roberto – jak mówią młodzi parafianie - jest zakochany w Maryi. Jest doskonałym organizatorem, wie, jak zainteresować dzieci i młodzież. Potrafi łączyć zabawę z modlitwą, pokazując nam przez nie Boga. Bo kto ma w sercu Jezusa, ten wie, jak być szczęśliwym – dodają, popierając nową inicjatywę swojego duszpasterza.

Zapraszani są przede wszystkim wszyscy młodzi z diecezji, aby przez swoją obecność i zabawę dawać świadectwo miłości i pokazywać, że Kościół - wbrew panującym stereotypom - jest młody i radosny. - Bo być młodym, praktykującym katolikiem, nie oznacza tylko siedzenia godzinami w kościelnej ławce. To także umieć czerpać z życia pełnymi garściami - mówią parafianie.

Od kilku lat w każdą środę na terenie parafii w Arenzano wierni głoszą ewangelię na ulicach i plaży. Dając własne świadectwo i mówiąc o Bogu, zapraszają wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej celebrowanej nad brzegiem morza. Wraz z nimi ks. Roberto Fiscer, który przechadzając się między turystami w kostiumach kąpielowych i klapkach, zachęca turystów do sakramentu spowiedzi.

Źródło: Portal interetowy Fronda