Gminne Centrum Kultury w Żabnie i Parafia pw. Ducha Św. w Żabnie zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Tradycyjna palma wielkanocna".

Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Gminy Żabno. Warunkiem udziału jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej oraz dostarczenie wypełnionej karty zgłoszenia  do Gminnego Centrum Kultury w Żabnie ul. Jagiełły 16 (lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w nieprzekraczalnym terminie do 6 kwietnia 2022 r. 

Ze zgłoszoną do konkursu palmą należy udać się w Niedzielę Palmową (10 kwietnia) do Ogrodu Różańcowego przy Kościele w Żabnie. Tam o godz. 10:30  dokonana zostanie ocena palm. UWAGA: ocenie podlegać będą tylko te palmy, których wykonawcy złożyli kartę zgłoszenia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Do konkursu mogą być zgłaszane palmy wykonane z naturalnych surowców takich jak: żarnowiec, bukszpan, ostrokrzew, jałowiec, tuja, cis, bazie, gałązki leszczyny, gałązki wierzby, świerk, sosna, bukszpan. Jako elementy zdobnicze zalecane są trawy i kwiaty naturalne lub suche, kwiaty zrobione z bibuły, wstążki z bibuły. Do dekoracji należy użyć takich surowców jak: drewno, krepa, bibuła, papier, pióra itp. Sztuczne elementy np. kwiaty są niedopuszczalne.

Palmy będą oceniane w trzech kategoriach:

- palmy duże - powyżej 3 metrów wysokości

- palmy średnie - od 1- 3 metrów wysokości

- palmy małe - do 1 metra wysokości

Ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w Niedzielę Palmową (10 kwietnia) około godz. 12:00 (po mszy św. o godz. 11:00) w Kościele pw. Ducha Św. w Żabnie.

Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Serdecznie zapraszamy do udziału. 

REGULAMIN


karta-zgoszenia.doc (live.com)