Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkie Panie na wspólne świętowanie w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pragniemy, aby przygotowany program był wprowadzaniem i przygotowaniem do głębokiego przeżywania 8 marca Dnia Kobiet w najważniejszych dla kobiety relacjach: przyjacielskich, małżeńskich i rodzinnych. Wszystkie te relacje pragniemy wzmocnić fundamentalną relacją z Bogiem.

Tematem przewodnim Diecezjalnego Dnia Kobiet jest piękno kobiecości w aspekcie fizycznym i duchowym. Rozpoczniemy o godz. 16.30 w Auli PWSZ w Tarnowie wystąpieniem odpowiadającym na niełatwe pytanie – „Czym jest piękno?”. Kolejny wykład będzie akcentował troskę o piękno fizyczne ukazując niezwykle ważną ideę spojrzenia na swoje ciało w optyce akceptacji naturalnych procesów zmian. „Bądź piękna – naturalnie (Idea pro aging w kontekście holistycznej pielęgnacji skóry). Idea pro aging wiąże się z filozofią kompleksowego dbania o urodę w kontekście zmiany podejścia do pielęgnacji przeciwstarzeniowej. To nowy światowy nurt mający na celu wykorzystanie unikalnych naturalnych składników roślinnych, a także tych występujących bezpośrednio w naszej skórze. Innowacyjny sposób pielęgnacji sprowadza się do szeroko pojętego dbania o skórę, jej zdrowy koloryt, likwidację przebarwień, wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz ochronę przed wolnymi rodnikami. Przy właściwie dobranych zabiegach pielęgnacyjnych, w każdym wieku można wyglądać estetycznie, pięknie i przede wszystkim naturalnie!
Dwa panele tematyczne połączy sprawowana Eucharystia w kościele oo. Filipinów, która wprowadzi nas w przestrzeń piękna duchowego. Chrystus ukazując prawdę o człowieku, otwiera nasze oczy, abyśmy całościowo spojrzeli na piękno istoty ludzkiej. W kazaniu tematycznym „piękno twórczej odwagi”, zostanie ukazane inspirujące piękno odwagi świętych kobiet. Kontynuacją drugiej części spotkania będzie prelekcja „Jak być kobietą kreatywną? (Idea design thinking w kontekście kobiecości). Design thinking (myślenie projektowe) zyskuje w ostatnim czasie na popularności. Wynika to m. in. z faktu, że stosuje się w nim bardzo uniwersalną metodę. To nic innego jak sposób kreatywnego podejścia do danego problemu. Ostatnim punktem spotkania będzie dyskusja przy pysznej kawie w oratorium oo. Filipinów.
Serdecznie zapraszamy do fizycznego udziału w całości spotkania. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp wolny na całość programu. W spotkaniu można uczestniczyć również poprzez transmisję przez telewizję Synaj.tv. skanując kod QR zamieszczony na plakatach, na których znajdują się wszystkie szczegóły. Wydarzenie swoim patronatem objęły media: Synaj.tv, Tarnowski Gość Niedzielny oraz RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Serdecznie zapraszam w imieniu całego Zespołu organizującego to wydarzenie
Ks. Piotr Cebula - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie,
Diecezjalny Duszpasterz Kobiet