Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł do domu Ojca śp. ks. Waldemar Sosnowski pracujący w naszej parafii. Zapraszamy dziś i jutro na różaniec za Jego duszę po Mszy Świętej wieczornej.

Uroczystości pogrzebowe:

Sobota – 22.01.2022r.

Parafia p.w. Dobrego Pasterza w Tarnowie:
8:30 Wprowadzenie ciała śp. ks. Waldemara do kościoła parafialnego
9:00 Msza Święta Żałobna

Parafia p. w. Ducha Świętego w Żabnie:
12:00 Wprowadzenie ciała śp. ks. Waldemara do kościoła parafialnego oraz modlitwa różańcowa
13:00 Msza Święta Pogrzebowa
Po Mszy Św. w kondukcie żałobnym udamy się na cmentarz gdzie nastąpi złożenie ciała śp. ks. Waldemara do grobu.

Wspierajmy naszymi modlitwami rodzinę księdza Waldemara. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu, w które tak gorąco ufał. Dobry Jezu a Nasz Panie… daj Mu wieczne spoczywanie.

Ks. Waldemar Sosnowski rodził się 15 sierpnia 1970 roku w Ciężkowicach, jako syn Tadeusza i Anny z d. Witkowska. Pochodził z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Egzamin dojrzałości złożył w Technikum Budowlanym w Tarnowie w 1991 roku. W roku 1994 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w dniu 27 maja 2000 roku w Tarnowie.
Jako wikariusz pracował w parafiach: Łącko (od 1 września 2000 roku), Bochnia – św. Mikołaja (od 1 września 2002 roku), Dębica – Matki Bożej Anielskiej (od 1 września 2011 roku) oraz Szczawnica (od 1 września 2018 roku). Od 1 września 2019 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.
Ponadto pełnił obowiązki diecezjalnego koordynatora Grup Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterza niewidomych w okręgu dębickim, dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w Dekanacie Bochnia-Wschód, moderatora Ruchu Światło-Życie w rejonie bocheńskim oraz dekanalnego duszpasterza młodzieży w Dekanacie Łącko.