Dwie siostry Ola i Małgosia, które mają rzadkie choroby genetyczne są twarzami tegorocznej kampanii Caritas Diecezji Tarnowskiej. Organizacja prosi o 1 procent podatku.

– Dzięki przekazanemu w ostatnim roku jednemu procentowi udało się udzielić pomocy wielu osobom w trudnej sytuacji życiowej – mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.
– Wsparliśmy leczenie 126 osób na kwotę prawie 680 tys. zł. Dofinansowaliśmy rehabilitację 118 osób na kwotę ok. 130 tys. zł. Ponad 420 razy dofinansowaliśmy zakup leków na kwotę ponad 100 tys. zł. Natomiast 20 razy pomagaliśmy w zakupie sprzętu medycznego i ortopedycznego na kwotę ponad 36 tys. zł. Z 1 proc. Caritas dofinansowała także działalność sześciu placówek opiekuńczo-leczniczych na kwotę prawie 480 tys. zł - wylicza dyrektor.
W tym roku jest szczególny apel Caritas, ponieważ po zmianach jest grupa osób, która będzie zwolniona z płacenia podatku.
– Mam tutaj na myśli wielką grupę emerytów i rencistów, których dochody nie przekraczają odpowiedniego pułapu i wówczas nie będą płacić podatku. Dobrze wiemy, że jest to grupa, na którą zawsze mogliśmy liczyć. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy będą płacić podatki, aby zechcieli przekazać 1 procent swojego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej - mówi ks. Zbigniew Pietruszka.
Do parafii trafiły ulotki z informacjami, są one także na stronie internetowej Caritas Diecezji Tarnowskiej:

https://www.caritas.diecezja.tarnow.pl/index.php/15-podatku