XIV Niedziela zwykła – 03.07.2022 r.

Przypominamy - podczas wakacji Msze święte w ciągu tygodnia są o godzinie 6.30 oraz 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00; po koronce cicha adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00 W sobotę o 17.30 różaniec – prowadzi Róża św. św. Benedykta z Tropia.

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym roku kolejny raz (40) wyruszymy do Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej do końca lipca - osobiście lub telefonicznie. Więcej informacji będzie podane na FB i stronie parafialnej Dąbrowy Tarnowskiej.
Koszt: 150 zł; 100 trzecia osoba z rodziny; 75 zł dziecko do 15 roku życia.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- środa – Bł. Teresa Ledóchowska – patronalne święto Apostolstwa Chorych,

- piątek– św. Jana z Dukli.

5. W tym miesiącu 14-15 lipca (postawienie rusztowań) przystępujemy do pierwszego etapu prac przy witrażach. Wymiana okien na aluminiowe dwie szyby + witraż, witraże w prezbiterium będą poddane renowacji. Witraże w pozostałych oknach albo będą miały inną kolorystykę lub obecną - wszystko zależy od pozwolenia konserwatorskiego.

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego prasy katolickiej. Jest do nabycia Gość Niedzielny wątpliwości w wierze; Niedziela: dokąd po duchowe.