IV Niedziela zwykła – 29. 01.2023 r.

1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic - 6.30; 8.00; 16.00 i 18.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest równocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu wspierać modlitwą osoby, które odpowiedziały na Boże wezwanie i obrały drogę życia zakonnego. W sposób szczególny pamiętajmy o siostrach służebniczkach, które posługują w naszej parafii oraz o siostrach rodaczkach. Składka na tacę z tego święta zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca - nabożeństwo o godz.17.00 różaniec Fatimski poprowadzi róża św. Joanny Beretty Molli.

3. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 22.00.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

- wtorek św. Jana Bosko, prezbitera,

- piątek św. Błażeja, bpa i męcz. błogosławieństwo świec i gardła (owoców),

- niedziela – św. Agaty, dziew. i męcz .- błogosławieństwo chleba, wody i soli (Siostry przygotują do poświecenia sól i chleb, będzie można pobrać te rzeczy poświęcone). Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

5. Można zakupić gromnicę do poświecenia w święto Matki Bożej Gromnicznej; duża świeca 12 zł; mniejsza 10zł – na stoliku przy drzwiach szklanych.

6. Do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 8.00 .Spowiedź sw. w piątek o godz.16.30.

7. W piątek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych obowiązkowa. Dotyczy chrztów zgłoszonych w miesiącu lutym.

8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla mężczyzn i kobiet po Mszy św. o godz. 11.00.

9. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. Gości Niedzielny - Odkrywamy prawdę o Janie Pawle II. Niedziela – Starość nie może być samotna.