*** Przypominamy - podczas wakacji Msze święte w ciągu tygodnia są o godzinie 6.30 oraz 18.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00; po koronce cicha adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00 W sobotę o 17.30 różaniec fatimski ***

Fundacja AUXILIUM zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kolejnej serii warsztatów poświęconych racjonalnemu poznaniu świata Internetu, zarówno jego możliwości, jak i zagrożeń. Program warsztatów oparty jest o zasady profilaktyki zintegrowanej zachowań ryzykownych i profilaktyki uzależnień.

W ramach warsztatów młodzież wypracowuje oraz otrzymuje zasady zdrowego posługiwania się smartfonem (KODEKS JAZDY SMARTFONEM) w trzech kategoriach:
– zdrowe nawyki korzystania ze smartfonu,
– ochrona swoich danych i swojego wizerunku,
– ochrona samego siebie przed niebezpiecznymi zjawiskami w świecie wirtualnym.

Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:
- Przygody Piotrka i Selfika – warsztaty dla dzieci z kl. 1-3
- Ujarzmić cyfrowego tygrysa – warsztaty dla dzieci z kl. 4-6
- Prawo jazdy smartfonem – warsztaty dla młodzieży (powyżej 7 kl. szk. podst.)

Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie rodziców, nauczycieli i wychowawców Fundacja zaprasza na wykłady Bogny Białeckiej, psychologa, pt. "Prawdy i mity o grach cyfrowych. Jak naprawdę wpływają one na nasze dzieci" oraz "Dlaczego media społecznościowe i depresja idą w parze".

Wykłady odbędą się odbędzie się odpowiednio 18 i 19 sierpnia o godz. 18.00.

- W ramach oferty dla małżeństw i rodzin Fundacja AUXILIUM proponuje bezpłatne warsztaty z terapeutą rodzinnym w ramach "Laboratorium małżeństwa". Celem warsztatów jest zapobieganie kryzysom, podnoszenie jakości relacji małżeńskich oraz poprawa komunikacji w rodzinie. "Laboratorium małżeństwa" daje również możliwość uczestniczenia w indywidualnych konsultacjach z terapeutą rodzinnym oraz terapii rodzinnej.

- Wychodząc naprzeciw potrzebie zwiększenia dostępności wizyt u psychologa w okresie wakacyjnym Fundacja AUXILIUM w ramach "Pracowni Rozwoju Osobistego" proponuje zarówno indywidualne konsultacje, jak również warsztaty prowadzone przez psychologa. O szczegółach spotkań można dowiedzieć się dzwoniąc pod nr telefonu: 14 692 00 74.

- Przypominamy również o możliwości skorzystania z "Saloniku gier planszowych", który umożliwia aktywne spędzanie czasu oraz ćwiczenia pamięci i koncentracji poprzez rozgrywanie gier edukacyjnych i strategicznych. Z "Saloniku gier" mogą korzystać wszyscy zainteresowani w ramach wolnego czasu po uprzednim zgłoszeniu pod numerem telefonu 14 692 00 74.

Wszystkie proponowane aktywności odbywać się będą w ramach uruchomionego przez Fundację Auxilium "Laboratorium Prężności Społecznej Miasta", które wchodzi w skład projektu "Tarnów – Nowe spojrzenie". Wymienione powyżej wydarzenia odbędą się w Tarnowie przy ul. Legionów 30 (II piętro).

Osoby, które zamierzają wziąć udział w proponowanych spotkaniach są proszone o potwierdzenie swojego udziału w wybranym wydarzeniu dzwoniąc pod numer telefonu: 14 692 00 74 lub przesyłając mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień