?> Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela zwykła – 30.08.2015 r.

1. Msze święte w naszym kościele w dni powszednie od jutra będą – rano o godzinie 6.00 i 6.30,  a wieczorem o godzinie 18.00.

2. Zakończył się okres wakacyjnego odpoczynku dla dzieci i młodzieży oraz urlopów dla wielu rodzin, a we wtorek rozpoczyna się rok szkolny. Dziękujemy Bogu za dar wypoczynku i modlimy się o dobry rok szkolny dla młodzieży i dzieci. Jutro od godziny 16.30 będzie możliwość spowiedzi dla uczniów wszystkich szkół. Msze św. inaugurujące nowy rok nauki w naszych szkołach będą we wtorek w następujących terminach:
•    na godzinę 8.00 zapraszamy wspólnotę Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
•    na godzinę  9.00 zapraszamy wspólnotę Szkoły Podstawowej
•    czcigodnym nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dużo zapału do pracy, a nade wszystko światła i mocy Ducha Świętego oraz wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota września. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16.30. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 8.00 i 14.00. O godzinie 15.00 nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00. W sobotę o godzinie 17.00 odmawiamy Różanie fatimski, który poprowadzi Róża św. Stanisława ze Szczepanowa (zauważmy nowy grafik).

4. Powracamy do stałych terminów spotkań grupowych w ciągu tygodnia:
•    poniedziałek - grupa modlitewna „Magnificat”
•    wtorek - grupa biblijna
•    piątek – grupy młodzieżowe (zapraszamy młodych także z poza KSM, chętnych do włączenia się w wolontariat na czas ŚDM)
•    w piątek po mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i chrzestnych
•    ponadto w poniedziałek na uroczystej Eucharystii wieczornej będzie spotkanie naszej młodzieży oraz Gości z Mościć; po Eucharystii wspólne ognisko integracyjne; zapraszamy młodzież z całej parafii.
•    w czwartek po Eucharystii spotkanie z animatorami młodzieży klas I, II, III gimnazjum.

5. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

6. W sobotę 19. września (za 3 tygodnie) będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, jako votum dziękczynne za łaskę peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji. Organizujemy wyjazd autokarem grupy pielgrzymów z naszego dekanatu. Można już się zgłaszać w zakrystii.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
•    wtorek – bł. Bronisławy
•    czwartek – św. Grzegorza W., papieża

8. Msze św. w tygodniu:
•    wtorek 8.00 + Janina Nowak, int. pracowników Zespołu Sz.P.
•    wtorek poza parafią + Kazimiera Mleczko – int. pracowników POLAN-u
•    środa poza parafią + Helena Uramek – int. sąsiadów z ul. Warszawskiej
•    czwartek poza parafią + Maria Szumlańska – int. sąsiadów z ul. Wyspiańskiego i Błonia
•    piątek poza parafią + Józef Żołądź – int. mieszkańców bl. nr 9
•    sobota 18.00 – w int. pielgrzymów na Jasną Górę - uczestników czuwania Odnowy w Duchu Świętym
•    niedziela  9.30 + Stanisław Cudzich – int. dzieci z kl. IIa Sz. Podstawowej oraz rodziców

9. W GN płyta CD z nagraniem tekstu książki św. Tomasza a Kempis „ O naśladowaniu Chrystusa” („która nawróciła tysiące ludzi”). Jest także „Mały Gość” z audiobook’iem książki Kornela Makuszyńskiego: Szatan z siódmej klasy.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz