?> Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela zwykła – 20.07.2014 r.

1. W sobotę przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny – rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom, patronalne święto naszej parafii.

2. Zewnętrzna uroczystość odpustowa ku czci św. Anny będzie w najbliższą niedzielę 27. lipca.  Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją eucharystyczną będzie celebrowana o godz. 11.00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Abp Zygmunt Zimowski z Watykanu – Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Prosimy o włączenie się grup parafialnych w przygotowanie i uświetnienie uroczystości. Zapraszamy m. in. dzieci do sypania kwiatów; dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych (!!), Dziewczęcą Służbę Maryjną, Liturgiczną Służbę Ołtarza, członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy o przygotowanie, przystrojenie i poniesienie feretronów. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału - przede wszystkim - w sumie odpustowej. Jednak na każdej Mszy św. będzie można zyskać odpust zupełny. Duchowym przygotowaniem do odpustu parafialnego jest nowenna do św. Anny, odmawiana po Mszy Św.

3. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym będzie w piątek od godz. 17.00. Ze spowiedzi prosimy korzystać także w ciągu tygodnia. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Przypominamy ministrantom i lektorom o ich obowiązkach służby przy ołtarzu także podczas wakacji.

4. W związku z uroczystością odpustową, która jest okazją do zyskania odpustu zupełnego dla naszych zmarłych postarajmy się posprzątać cmentarz, tj. otoczenia grobów naszych bliskich. Niech każda rodzina wybierze się w tym tygodniu na cmentarz, aby przygotować na odpust to ważne i drogie nam miejsce. Postarajmy się przede wszystkim ściąć trawę w sąsiedztwie grobów. Śmieci należy złożyć w kontenerach, stosując się do zasad segregacji.

5. Dziękujemy za ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. O ofiary na cele inwestycyjne w parafii prosimy w przyszłą niedzielę. Ostatnio zamontowaliśmy kolejne cztery kinkiety oraz odnowiliśmy dwa żyrandole. Koszt 8 kinkietów i renowacja 4 żyrandoli  wynosi łącznie 18.000 zł.

6. W tym tygodniu przypada:
• wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
• środa – święto Św. Brygidy, Patronki Europy
• czwartek – wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji
• piątek - święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa (po Mszy św. wieczornej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych)
• sobota - wspomnienie św. św. Joachima i Anny, rodziców NMP

7. Msze św. w tym tygodniu:
• środa 19.00 + Józef Niedojadło – int. pracowników UMiG Żabno
• piątek 6.30 + Józef Niedojadło – int. pracowników-emerytów UMiG Żabno

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym przeczytamy po raz kolejny o nadużyciach mediów i władz w stosunku do lekarza prof. Chazana.   Są kalendarze misyjne. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać obrazki z wizerunkiem św. Anny z naszej kaplicy św. Anny. Prosimy wziąć więcej obrazków i przesłać znajomym i krewnym.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz