?> Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela zwykła – 28.06.2015 r.

1. Przypominamy: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00; po koronce cicha adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00. W sobotę o godz. 17.30 różaniec – prowadzi Róża bł. Matki Teresy z Kalkuty.

2. W czasie wakacji, tj. od poniedziałku do końca sierpnia msze św. w naszym kościele w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 6.30 i 18.00. Równocześnie informujemy, że podczas wakacji niektóre msze św. (intencje mszalne zamawiane podczas pogrzebów) będą odprawiane przez nas poza parafią, tj. w miejscach spędzania urlopu. Dziękujemy za wyrozumiałość. Niezależnie od tego zapraszamy w dniu „swojej mszy św.” do nas, do kościoła.

3. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w naszym kościele o godzinie 6.30 i 9.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na „świętopietrze”. W tym dniu wierni, którzy z pobożnością posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny – jeśli odmówią jakąkolwiek formułę wyznania wiary.

4. We wtorek o godzinie 19.00 będzie poświęcenie odnowionej figury Najśw. Serca Pana Jezusa w kapliczce w Konarach przy ul. Wyspiańskiego. Inicjatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia figury składamy serdeczne podziękowanie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 16.30. Kto może niech korzysta ze spowiedzi w ciągu tygodnia, zwłaszcza w czwartek.

6. Dzisiaj wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu EMPATIA - w imieniu Fundacji Kromka Chleba - przeprowadzą na placu kościelnym zbiórkę do puszek na Hospicjum VIA SPEI w Tarnowie. Wesprzyjmy tę tak ważną inwestycję.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
• czwartek święto NMP Tuchowskiej (program odpustu na stronie internetowej)
• piątek święto Tomasza Apostoła.

8. Msze św. w ciągu tygodnia:
• wtorek 6.30 + Anna Pięciorek, int. kolegów i koleżanek z klasy córki Martynki
• środa 18.00 - 1. w intencji Róży p. Ciecińskiej; 2. + Kazimiera Mleczko – int. sąsiadów
• sobota 6.30 + Stanisław Cudzich, int. sąsiadów

9. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy bardzo ważne artykuły o naprotechnologii, o klauzuli sumienia oraz o całunie turyńskim. Jest Mały Gość na wakacje oraz Żyjmy Ewangelią.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz