?> Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCY – 03.05.2015 r.

1. Trwają nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godzinie 17.30; w niedziele i święta o 16.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci i młodzież (zadanie dla rodziców). Zachęcamy również do gromadzenia się na tradycyjnych „majówkach” przy kapliczkach w naszych osiedlach.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 będzie nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

3. W piątek (8. maja) o godzinie 16.00 spowiedź pierwszokomunijna dzieci oraz ich rodziców. Przygotowanie do spowiedzi rozpocznie się o godzinie 15.40. Rodzeństwo i krewnych dzieci pierwszokomunijnych zachęcamy do spowiedzi wcześniej, w ciągu tygodnia.

4. W najbliższą niedzielę (10. maja) o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Z tej racji bardzo prosimy, aby osoby nie związanie z tą uroczystością uczestniczyły we mszy św. w innym terminie, ponieważ na uroczystości nie będzie wolnych miejsc siedzących. Prosimy, aby pozostawić wolne wszystkie ławki w nawie głównej wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Prosimy więc, aby nikt inny (poza dziećmi i ich rodzicami) nie zajmował miejsca w ławkach. Próby przygotowujące do uroczystości pierwszokomunijnej dla dzieci i rodziców będą tradycyjnie w poniedziałek, wtorek i środa po Mszy św. wieczornej. Dzieci z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo maje i Mszę św. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci.

5. Z okazji jutrzejszego dnia św. Floriana patrona strażaków składamy naszym druhom strażakom serdeczne podziękowanie za ofiarną służbę w obronie naszego mienia i najlepsze życzenia nieustannej opieki Patrona nad bezpiecznym spełnianiem wszystkich podejmowanych zadań.

6. W tym tygodniu obchodzimy:
• środa - święto Apostołów Filipa i Jakuba
• piątek - uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji – odpust w Szczepanowie

7. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 6.30 i piątek 6.00 + Stanisław Buczek, int. Klubu POLAN w Żabnie
• środa 18.00 – w intencji pracowników i emerytów M-G Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury w Żabnie oraz za zmarłych pracowników – z okazji Dnia Bibliotekarza i Dnia Działacza Kultury
• niedziela 8.00 - w intencji pracowników M-G Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żabnie, ich rodzin oraz za zmarłych pracowników
• niedziela 11.00 – w intencji dzieci, które przyjmują I Komunię św.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać rozmowę o młodej chrześcijance z Pakistanu skazanej na śmierć za wiarę w Chrystusa oraz bardzo na czasie świadectwo polityka-katolika o wierności w polityce wyznawanym zasadom katolickim.

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Starzyk. Polećmy jego dusze Bożemu Miłosierdziu …

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz