?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23.11.2014 r.

1. Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; po Mszy św. odmówimy Litanię do Najświętszego Serca P. Jezusa i akt oddania rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi - Królowi. Za jej odmówienie możemy dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś dziękujemy Bogu za owoce duchowe mijającego roku. W naszej parafii były one szczególne z racji przeżywanej peregrynacji obrazu JEZU UFAM TOBIE.


2. W poniedziałek modlitwa uwielbienia, we wtorek spotkanie grupy biblijnej. W środę zbiórka lektorów-seniorów, w piątek spotkanie młodzieży – zapraszamy również młodzież niezrzeszoną, aby zasilili szeregi KSM. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja N. Sakramentu do godziny 22.00. Codziennie o 17.30 różaniec za zmarłych.


3. W czwartek dzień Patrona ks. Prałata Zdzisława. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godzinie 18.00 w intencji czcigodnego Solenizanta.


4. W sobotę o godzinie 14.00 spotkanie „andrzejkowe” dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przy wsparciu dziewczynek z DSM. Zapraszamy.


5. Najbliższa niedziela - I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy Rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod nowym hasłem duszpasterskim: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Program duszpasterski będzie ukierunkowany ku głębszemu przeżywaniu Sakramentu Pokuty. W czasie adwentu Msze św. roratnie będą codziennie o godzinie 6.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Podczas rorat zapoznamy się z życiem bł. Edmunda Bojanowskiego.

5a. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 Msza św. dla dzieci. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.


6. Do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP przygotujemy się przez nowennę, którą rozpoczniemy w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej.


7. Dziękujemy za ofiary na cele związane z naszą świątynią. Ostatnio złożyliśmy 7.300 zł. Bóg zapłać. Część składki przekazaliśmy do Kurii Diecezjalnej – zgodnie z życzeniem Ks. Biskupa - na cele związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży.


8. Zbliża się oczekiwany przez dzieci dzień św. Mikołaja. Aby św. Mikołaj mógł sprawić radość dzieciom z rodzin wielodzietnych Caritas przy naszej parafii tradycyjnie urządza zbiórkę słodyczy, pomocy szkolnych oraz artykułów spożywczych w naszych sklepach. Od poniedziałku będą w nich wystawione kosze umożliwiające podzielenie się zakupami. Zebranie członków Caritas będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.


9. Od najbliższej niedzieli będzie można nabywać u p. organisty opłatki wigilijne, które będą wystawione w salce przy kościele. Zakup opłatków u p. organisty (jak to jest w wielu parafiach) jest jedną z form wynagrodzenia za pracę w naszym kościele i okazania wdzięczności za gorliwą pracę oraz piękną oprawę muzyczną naszych nabożeństw, a także za troskę o organy.


10. W najbliższych dniach odwiedzą nasze domy druhowie strażacy z życzeniami adwentowymi i pamiątkowymi kalendarzami. Przyjmijmy ich życzliwie, pamiętając o ich ofiarnej służbie społecznej.


11. Dziękujemy za utrzymywanie porządku na naszym cmentarzu i w dalszym ciągu apelujemy o stosowanie się do zasad segregowania śmieci.

12. Jutro w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się sympozjum na temat życia Stefanii Łąckiej z Woli Żelichowskiej, więźniarki obozów koncentracyjnych, ewentualnej kandydatki do procesu beatyfikacyjnego. Sympozjum rozpoczyna się mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym. Organizatorzy zapraszają wszystkich, szczególnie nauczycieli. Zachęcamy nauczycieli emerytów.

13. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• W sobotę święto św. Andrzeja Ap. 


14. Msze św. w tygodniu:
• wtorek – poza parafią + Dawid Gawlik, int. kolegów i koleżanek z pracy
• wtorek 18.00, piątek 6.30, niedziela 8.00 + Irena Fidowicz, int. sąsiadów i znajomych
• czwartek 18.00 + Adam Krupa, int. kolegów i koleżanek z pracy z Bruk-Betu
• piątek 18.00 – w intencji ks. Prał. Zdzisława z okazji imienin
• sobota + Leszek Zapiór – int. pracowników Delikatesów Centrum w Lisiej Górze
• niedziela 11.00 – 1. w intencji członkiń Róży NM Panny (p. Lechowicz) i za zmarłe członkinie;


15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy „Gościa Niedzielnego” z pięknym kalendarzem na rok 2015. Polecamy również nowego „Małego Gościa” oraz Żyjmy Ewangelią.

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka