?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła – 26.10.2014 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego

1. W piątek od godziny 15.00 – 18.00 oraz po Mszy św. do godziny 22.00 będzie możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych, by móc zyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym samym czasie, jak co tydzień, będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi odwiedzimy w piątek od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać tylko tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać przed uroczystością.


2. W piątek o 17.30 ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.


3. W czwartek o godzinie 18.00 spotkanie w grupach klas III Gimnazjum - w ramach przygotowania do S. Bierzmowania.


4. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą według porządku niedzielnego. Po południu natomiast modlimy się wspólnie na cmentarzu. O godz. 14.00 będą tam nieszpory żałobne z kazaniem oraz procesja do czterech stacji – połączona z modlitwą różańcową i wypominkami. Po procesji Msza św. w kaplicy cmentarnej. W sobotę i niedzielę szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych.


5. Odpust zupełny będzie można zyskać: - we Wszystkich Świętych od południa i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz - przez pierwsze 8 dni listopada za nawiedzenie cmentarza i dowolną tam modlitwę za zmarłych. W obu przypadkach obowiązują te same warunki zwykłe odpustu (spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).


6. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny będzie przeprowadzona na cmentarzu kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników zasłużonych mieszkańców Żabna. Kwesta, która jest uzgodniona z Kurią Diecezjalną w Tarnowie przeprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Żabna. W tym roku nie będzie na naszym cmentarzu kwesty na rzecz Seminarium Duchownego. Seminarium wesprzemy w innej formie.


7. W niedzielę Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. O godzinie 16.30 odmawiamy różaniec za wszystkich zmarłych, których imiona wspominamy w „wypominkach”.


8. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać przez cały listopad o godzinie 17.30, w niedzielę o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


9. Dbajmy o porządek na cmentarzu. Zarówno przed, jak i po uroczystościach wszystkie śmieci, wypalone znicze i zwiędłe kwiaty umieszczajmy w odpowiednich kontenerach. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zachowują porządek i zasady segregowania śmieci na cmentarzu i nadal bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad.


10. Nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn z udziałem przedstawiciela Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej będzie dopiero w niedzielę 16. listopada.


11. W ciągu tygodnia obchodzimy:
• we wtorek Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza


12. Msze św. w tygodniu:
• wtorek 6.30 + Leszek Zapiór – int. pracow. Delikatesów Centrum z Wierzchosławic
• wtorek 18.00 + Dawid Gawlik – int. koleżanek i kolegów ze Szk. Podst.
• środa 6.00 + Antoni Padło – int. pracowników MG Zakładu Gospodarki Komunalnej
• środa 18.00 – w int. Róży p. Jadwigi Mendala
• czwartek 18.00 + Franciszek Podobiński – int. Zw. Emerytów i Rencistów w Żabnie
• niedziela 11.00 + Edward Marcinek – int. Róży bł. Romana Sitki
• niedziela 17.00 + Leszek Zapiór - int. pracowników Delikatesów Centrum z Łęgu T.


13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego z obrazkiem zawierającym modlitwę za żonę, który powinien posiadać każdy mąż. Jest też ważna rozmowa z abp Gądeckim na temat synodu biskupów o rodzinie, w którym aktywnie uczestniczył. Jest nowy Mały Gość. Są jeszcze różne kalendarze, min. kalendarze rolników.

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka