?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – PALMOWA – 29.03.2015 r.

1. Dzisiaj o godzinie 16.00 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali. Zapraszamy, także tych, którzy jeszcze w tym roku w tym nabożeństwie nie uczestniczyli.

2. Poświęcenie palm nastąpi podczas każdej mszy św., natomiast procesja z palmami wokół Kościoła odbędzie się na Mszy św. o godz. 11.00.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę jako tzw. „jałmużna postna” z przeznaczeniem dla Seminarium Duchownego w Tarnowie.

4. W środę od godziny 8.00 będziemy odwiedzać chorych i starszych, którzy chcą przystąpić do sakramentu pokuty na święta, a nie mogli tego uczynić w kościele. Prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii – do nich się udamy. Dajmy szansę wszystkim naszym bliskim, aby w Święta Wielkanocne spotkali się z Chrystusem w sakramentach świętych. Szafarze odwiedzą chorych w domach w obydwa dni świąteczne.

5. W poniedziałek modlitwa grupy uwielbienia; we wtorek spotkanie grupy biblijnej.

6. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia. Będzie ona odprawiana codziennie do Niedzieli Miłosierdzia o godzinie 15.00.

7. Sakramentu Chrztu Świętego będziemy udzielać w Poniedziałek wielkanocny na Mszy św. o godzinie 11.00. Można zgłaszać kandydatów. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych chrztów miesiąca kwietnia będzie w środę po wieczornej Mszy św.

8. W naszych sklepach są wystawione przez Caritas kosze na świąteczne dary dla ubogich. Podzielmy się zakupami z potrzebującymi w parafii, aby wesprzeć ich na Święta.

9. Mieszkańcom tych rejonów naszej parafii, które zorganizowały zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ogrzewanie kościoła serdecznie dziękujemy za ofiary. Ostatnio złożyli ofiarę mieszkańcy wszystkich ulic osiedla przy byłym ZDZ, Podlesia Dębowego oraz bloku II na osiedlu Siedemsetlecia, mieszkańcy Podlesia Dębowego i bloku nr 3 przy ul. 3-Maja.

10. Dnia 31 marca br. przypada 25. rocznica śmierci abp. Jerzego Ablewicza. Wieloletni Biskup Tarnowski spoczywa w katedralnej krypcie. Z okazji rocznicy jego śmierci krypta będzie otwarta przez dwa dni, w najbliższy poniedziałek i wtorek, tj. 30 i 31 marca. Wspomnijmy jego imię w naszych modlitwach.

11. Msze św. w tym tygodniu:
• poniedziałek 6.00 + Grzegorz Karczmarczyk – int. emerytów nauczycieli
• poniedziałek 6.30 + Krzysztof Trojan – int. sąsiadów
• poniedziałek 18.00 + Dawid Gawlik – int. firmy POL-MARK
• wtorek 6.00 + Michał Łata – int. sąsiadów córek z ul. Tarnowskiej
• wtorek 18.00 + Szymek Solak – int. pracowników Przedszkola i Żłobka w Żabnie
• środa 6.30 + Jan Serwin – int. firmy Skrabacz
• czwartek – w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii – int. szafarzy Komunii św.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym płyta DVD z filmem Pasja; jest jeszcze Mały Gość i Promyczek oraz Żyjmy Ewangelią.

W sobotę odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Kazimiera Mleczko, pogrzeb w poniedziałek; śp. Bolesław Dubiel, pogrzeb we wtorek; śp. Stefania Żelazo, pogrzeb w środę. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

WIELKI TYDZIEŃ - TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu kapłaństwa. W naszym kościele Mszy świętej rano nie będzie. Dla tych, którzy w Wielkim Tygodniu przyjadą z zagranicy lub z delegacji będzie możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 6.00 do 7.00. Później udajemy się do katedry w Tarnowie, gdzie będzie uroczysta Mszy św. koncelebrowana przez kapłanów z całej diecezji, połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz konsekracją olejów św.
Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Za odmówienie w sposób uroczysty pieśni „Przed tak wielkim Sakramentem” wierni mogą zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” – w ciszy! - trwać będzie do godz. 22.00.


WIELKI PIĄTEK

Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. (Post ścisły, czyli jeden posiłek pełny w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia, natomiast abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia). W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Komunii św. udziela się w tym dniu tylko w czasie wieczornej liturgii. Kościół będzie otwarty od godziny 6.00. W piątek i sobotę o godzinie 7.00 kapłani będą odmawiać w kościele modlitwę brewiarzową (tzw. Ciemną Jutrznię). Można się dołączyć. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Są również Drogi krzyżowe według następującego porządku:

09.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich
10.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz dzieci młodszych. (Dzieci, które w okresie Wielkiego Postu zbierały do skarbonek Caritas drobne ofiary pieniężne na cele charytatywne, jako pomoc dla biednych dzieci – niech przyniosą te skarbonki na tę Drogę krzyżową)
15.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych – poprzedzona nowenną do Miłosierdzia Bożego (w sposób szczególny zapraszamy młodzież gimnazjalną)
17.00 – Gorzkie Żale cz. I z kazaniem pasyjnym.
O godz. 18.00 – CELEBRA MĘKI PAŃSKIEJ. Składa się z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii Świętej. Po Komunii św. odbędzie się procesja do „Grobu Pańskiego”. Po liturgii odśpiewamy II i III część Gorzkich Żali. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 24.00. Od godziny 21.00 do 22.00 adorację moderować będzie młodzież. Potem będzie adoracja w ciszy. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go w Wielki Piątek, wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Bardzo prosimy strażaków z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej o adoracyjne trzymanie straży przy „Grobie Chrystusa”.
Prosimy, aby na Wielki Tydzień przystroić krzyże przydrożne (i krzyż misyjny). Prosimy również uporządkować groby naszych Zmarłych przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKA SOBOTA WIGILII PASCHALNEJ

Kościół trwa przy „Grobie Pana”, rozważając Jego Mękę i Śmierć. Przez cały dzień trwa indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim. Zachęcamy, aby wierni, w miarę możliwości, zachowali abstynencję także w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów odbędzie się w godzinach: 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00. Kościół będzie otwarty od godziny 6.00.
O godzinie 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 – OBRZĘDY WIGILII PASCHALNEJ. Obrzędy te obejmują: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Mszę Świętą Wigilii Paschalnej. Na Mszę św. prosimy przynieść świece. Za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas obrzędów Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w niedzielę rano o godzinie 6.00. Na procesję prosimy przygotować baldachim i feretrony, a następnie ponieść je w procesji. Bardzo prosimy, aby następujące grupy poniosły feretrony: DSM, ministranci, lektorzy, młodzież trzecich klas gimnazjum, Róże Ojców, Róże Niewiast, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Baldachim poniosą strażacy. Prosimy zabrać z sobą książeczki z pieśniami wielkanocnymi i radośnie śpiewać !!!

Msze święte o godz.: 6.30; 8.00, 9.30, 11.00. oraz o godz. 17.00. O godzinie 15.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka