?> Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela zwykła 24.08.2014 r.

1. We wtorek na Jasnej Górze centralne uroczystości ku czci NMP w jej cudownym wizerunku. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim pielgrzymom za ich ofiarne modlitwy także w naszych intencjach. Wyjazd autokaru na wejście pielgrzymki jutro o godz. 8.00.

2. Zachęcamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami, aby przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym i katechetycznym korzystać w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty. Dodatkowo będziemy spowiadać w piątek od godz. 17.30

3. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową razem z członkami Róż; w najbliższą sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Teresy z Lisieux.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne; w ubiegłą niedzielę zebraliśmy  6.558 zł. Bóg zapłać. A dziś dziękujemy za tace na budowę kościoła w par. Gołkowice.

5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
- wtorek – Uroczystość NMP Częstochowskiej /w dniu tym szczególnie modlimy się w łączności z całym Kościołem w Polsce za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie/
- środa – wspomnienie Św. Moniki.
- czwartek – wspomnienie Św. Augustyna, bpa i dokt. Kościoła.
- piątek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6. Niektóre Msze św. tego tygodnia:
- poniedziałek – poza par. + Zbigniew Pudełko – int. koleżanek i kolegów ze Sz. Podstawowej
- wtorek 6.30  + Józef Niedojadło – int. kolegów i koleżanek córki Małgorzaty z Gmin Powiatu Dąbrowskiego
- czwarterk 19.00 + Zbigniew Pudełko – int. koleżanek i kolegów ze Sz. Podstawowej

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W „GN” audioboock z Dzienniczkiem Św. Faustyny. przeczytamy oraz historie mężczyzn, którym czytanie i słuchanie Dzienniczka odmieniło życie, a także artykuł z odpowiedzią na pytanie dlaczego Kościół nie może udzielić Komunii św. rozwiedzionym, żyjącym z powtórnym związku.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz