?> Ogłoszenia parafialne

21.12.2014 - IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczyna się wielki tydzień świąteczny. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnią wraz z Nowenną do Dzieciątka Jezus o godz. 6.00, następie Msza św. o godz. 6.30. O godz. 24.00 uroczysta Pasterka. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na diecezjalny Fundusz Obrony Życia. Zachowajmy tradycyjny i religijny charakter wieczerzy wigilijnej, to jest: czytanie ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd. Na stole zapalona świeca Caritas.

2. W czwartek uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Z Komunią św. do chorych szafarze udadzą się w uroczystość Bożego Narodzenia. Zróbmy wszystko, aby wszystkim chorym w naszych domach spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym. Spowiedź chorych w domach będzie we wtorek od godziny 8.00. Prosimy jeszcze dzisiaj zgłosić chętnych do spowiedzi. Odwiedzimy wszystkie osoby zgłoszone.

4. Dziękujemy za dary żywnościowe dla ubogich składane do koszów w naszych sklepach. Dary są rozdawane rodzinom wielodzietnym i ubogim. Dziękujemy członkom naszej Caritas za zorganizowanie zbiórki darów i rozwiezienie ich do domów.

5. W święto Św. Szczepana 26. grudnia już kolejny raz wyruszą w teren z kolędą misyjną Kolędnicy Misyjni. Uroczyste rozesłaniu będzie na Mszy św. o godz. 9.30. Bardzo prosimy rodziców, aby zachęcili do kolędowania swoje dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum i by pozwolili im wziąć udział w Kolędzie Misyjnej. Prosimy rodziców również o to, aby zaopiekowali się kolędnikami na poszczególnych ulicach. Postarajmy się towarzyszyć kolędnikom do sąsiedniego domu, a po zakończeniu kolędowania odprowadzić ich na plebanię. Ofiary zebrane podczas kolędy misyjnej będą przeznaczone na różne projekty charytatywne w krajach misyjnych.

6. W święto Św. Szczepana będzie tradycyjna składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Na święto św. Szczepana, które przypada w piątek biskupi udzielili dla całej Polski dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny oraz świętem naszych rodzin.

9. Są jeszcze świece wigilijne oraz opłatki u p. organisty.

10. W tym tygodniu obchodzimy:
• w sobotę święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

11. Msze św. w tygodniu:
• poniedziałek 6.00 + Antonina Nowicka – int. firmy POLAN
• wtorek 6.00 + Dawid Gawlik – int. kolegów i koleżanek z Villa-Verde
• wtorek 18.00 + Antoni Padło – int. kolegów i koleżanek ze Szk. Podstawowej
• środa 24.00 – 1. w int. Róży św. Urszuli Ledóchowskiej; 2. + Dawid Gawlik – int. nauczycieli-emerytów ze Szk. Podst. i Gimnazjum
• czwartek 9.30 – w intencji Róży św. Józefa

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (numer świąteczny, dwutygodniowy z broszurką z kolędami za 7 zł); jest Mały Gość oraz Żyjmy Ewangelią.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz