?> Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela zwykła –31.08.2014 r.

1. Msze święte w naszym kościele w dni powszednie od jutra będą – rano o godzinie 6.00 i 6.30,  a wieczorem o godzinie 18.00.

2. Zakończył się piękny okres wakacyjnego odpoczynku dla dzieci i młodzieży oraz urlopów dla wielu rodzin, a jutro rozpoczyna się rok szkolny. Dziękujemy Bogu za dar wakacyjnego wypoczynku i modlimy się o dobry rok szkolny dla młodzieży i dzieci. Msze św. inaugurujące nowy rok nauki w naszych  szkołach będą w następujących terminach:
• o godzinie 8.00 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
• o godzinie 9.00 zapraszamy na Mszę św. wspólnotę Szkoły Podstawowej
• czcigodnym nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dużo zapału do pracy, a nade wszystko światła i mocy Ducha Świętego oraz wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota września. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16.30. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji powołań. W piątek o 6.00 i 18.00 Msza św. wotywna o Najśw. Sercu P.J. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 8.00 i 14.00. W sobotę zapraszamy na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 7.00 do 18.00. O godzinie 17.00 odmawiamy Różanie fatimski, który poprowadzi Róża św. Kingi.

4. W sobotę rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie. Tradycyjną pieszą pielgrzymką parafialną do sanktuarium w Odporyszowie udamy się w następny poniedziałek (8. września o 15.30). Program Odpustu jest umieszczony na plakacie w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

6. Zbliża czas się odwiedzin naszej parafii – w ramach diecezjalnej peregrynacji - przez Pana Jezusa Miłosiernego w znaku Jego obrazu z Łagiewnik oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Obraz przybędzie do nas 13. października. Chcemy do tego wydarzenia godnie się przygotować. Najlepszą formą przygotowanie jest modlitwa adoracyjna. Proponujemy nowy, dodatkowy czas adoracji Najśw. Sakramentu w każdy piątek (do czasu nawiedzenia) od Mszy św. wieczornej do godziny 22.00. Ten termin da możliwość adoracji tym, którzy z racji obowiązków nie mogą przyjść na koronkę i adorację popołudniową. Serdecznie zachęcamy do prywatnej adoracji już w najbliższy piątek. W konfesjonale będzie zawsze czuwał kapłan.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Mariana Buczaka. Wieczne odpoczywanie...

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz