?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła – 23.10.2016 r.

1. Spotkania w ciągu tygodnia: poniedziałek - grupa uwielbienia Magnificat; piątek o 15.00 - Godzina Miłosierdzia oraz adoracja do 22.00; piątek- młodzież: po adoracji spotkanie w sali.

2. W najbliższą sobotę, tj. 29. października będzie Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych. Spotkanie odbędzie się w Tarnowie, w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul. Klikowskiej i rozpocznie się o godzinie 10.00. Przybywamy indywidualnie. Zapisy w zakrystii.

3. W sobotę od godziny 14.30 – 18.00 będzie możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych, by móc zyskać odpust zupełny za zmarłych. Chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać tylko tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać przed uroczystością. Odwiedzimy zgłoszonych chorych.

4. Trwa przedświąteczne sprzątanie cmentarza. Bardzo prosimy o stosowanie się do zasad składania śmieci, aby choć częściowo pomniejszyć koszty ich wywozu.

5. W poniedziałek za tydzień, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych serdecznie zapraszamy całą parafię do naszej świątyni na Wieczór Świętych, by w radosnej atmosferze czuwać przy relikwiach ponad 20 świętych i błogosławionych. W ten wieczór, zamiast przebierać się za wiedźmy, wampiry czy inne stwory dzieci, młodzi i dorośli niech przyjdą do kościoła, by wpatrując się w duchowe sylwetki świętych (także swoich Patronów) budzić w sobie pragnienie świętości. Niech wszystkie dzieci przebiorą się za swoich Patronów lub zabiorą ze sobą ich atrybuty. Mogą także przebrać się na aniołów. Wcześniej niech dzieci zapoznają się z życiorysem swojego Patrona.
Wieczór Świętych rozpoczniemy w kościele o godzinie 17:00. Stąd wyjdziemy na ulice naszego miasta z relikwiami świętych - w Pochodzie Świętych, w czasie którego będziemy odmawiać ostatni różaniec październikowy. W czasie tej modlitwy zagłębimy się w tematykę świętości oraz poznamy sylwetki osób, które w pełni zawierzyły swoje życie Bogu. Po Pochodzie wrócimy do kościoła i tu odbędzie się prezentacja świętych, których relikwie będą noszone oraz Msza Święta. Spotkanie zakończymy oddając cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz relikwiom.

6. Dzisiaj o godzinie 18.00 w naszym kościele recital p. Marii Bober pt.: „Piękny jest Bóg” - ku uczczeniu św. Jana Pawła II i bł. Karoliny. Zapraszamy.

7. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się na różańcu za misje i misjonarzy, a także będziemy mogli wesprzeć naszych braci w Czadzie poprzez zbiórkę makulatury z przeznaczeniem na studnie w tamtym kraju.

8. Ministranci i lektorzy nadal „sprzedają” przed kościołem znicze. Uzyskane środki przeznaczają na fundusz ministrancki.

9. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne – składka wyniosła 6.700 zł. Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:
• wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II (przeniesione z soboty – z racji święta bazyliki katedralnej w Tarnowie)
• piątek – św. Szymona i Judy Tadeusza - apostołów

11. Msze św. w tym tygodniu:
• piątek 6.30 + Genowefa Dydyńska – int. sąsiadów z bloku
• niedziela 8.00 – 1. w intencji Róży św. Urszuli Ledóchowskiej; 2. w intencji Róży bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
• niedziela 11.00 + Helena Podobińska – int. Róży bł. Natalii Tułasiewicz

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego – w nim rozmowa o manipulowaniu faktami dotyczącymi początku życia człowieka: „Bóg stał się embrionem” oraz artykuł o historii Żywego różańca. Jest także nowy Mały Gość oraz Miłujcie się dla młodzieży.

W minionym weekend odbył w naszej parafii tzw. Kurs Nowego Życia, w którym uczestniczyli rodzice dzieci i młodzieży, przygotowujących się do I Komunii św. i S. Bierzmowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu rekolekcji, a szczególnie: p. Dyrektor Gimnazjum za udostepnienie budynku szkoły, p. Dyrektor Centrum Kultury za wsparcie logistyczne, p. Marcinowi Czosnyka za catering; paniom z obsługi technicznej szkoły oraz animatorom, którzy przygotowali zewnętrzną stronę spotkania, zajmowali się dziećmi i czuwali przez cały weekend nad sprawnym przebiegiem kursu. Bóg zapłać.

rozaniec_baner2

DEKANAT

BISKUP TARNOWSKI

Biblia mp3

skrzynka

Statystyki

All1166737

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka