?> Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 22.05.2016 R.

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Sumie będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie prowadzić przez Plac Grunwaldzki i Rynek. Dziękujemy gospodarzom ołtarzy za przyjęcie nas na swoje posesje. Prosimy poszczególne rejony parafii o pomoc w przygotowaniu dekoracji ołtarzy. Do udziału w procesji zachęcamy wszystkich wiernych (dzieci, młodzież i starszych), niezależnie od Mszy św., w której uczestniczymy. Prosimy szczególnie: dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych z klasy III, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, harcerzy oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy poniosą baldachim. Na procesję prosimy zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa oraz śpiewać pieśni eucharystyczne. Niech to będzie prawdziwe uwielbienie Chrystusa. Prosimy też, aby na procesję następujące grupy przygotowały, przystroiły, a następnie poniosły feretrony: ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, przedstawiciele młodzieży, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Róże niewiast, Róże mężczyzn. Przed uroczystością spowiadamy codziennie na wszystkich mszach świętych oraz w środę od godziny 16.30. W uroczystość Bożego Ciała świeccy szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych o godzinie 9.00.

2. Składka z uroczystości Bożego Ciała jest przeznaczona na hospicja i inne cele charytatywne.

3. W Boże Ciało o godzinie 16.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. Po nieszporach Msza św. wieczorna.

4. W czasie Oktawy Bożego Ciała - codziennie, od piątku w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej - procesja Eucharystyczna. W najbliższą niedzielę, tj. w Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna będzie po sumie (zamiast wieczorem). Na wszystkie procesje zapraszamy dzieci z klasy III w strojach komunijnych oraz dzieci sypiące kwiaty - wraz z rodzicami. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tradycję procesji eucharystycznych.

5. W sobotę po Mszy św. katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych

6. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie modlitewne grupy uwielbienia. We wtorek spotkanie kręgu biblijnego, w piątek spotkanie KSM. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00, a następnie adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00.

7. Msze św. w ciągu tygodnia:
• wtorek 6.30 + Michał Góral – int. sąsiadów
wtorek poza parafią + Emilia Gardzińska, int. sąsiadów
• środa 6.30 + Władysława Kozyra – int. mieszkańców bloku 700-lecia, klatka I
• sobota 6.00 + Zofia Pikus – int. mieszkańców bloku 3.Maja nr 7
• niedziela 6.30 + Kazimierz Sokół – int. sąsiadów
• niedziela 8.00 – w intencji pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej, ich rodzin oraz zmarłych pracowników

8. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „Strachy na lachy” o złej propagandzie towarzyszącej przygotowaniom do ŚDM, a także coś o naszej parafii. W Małym Gościu dodatek - element dekoracji okna na Boże Ciało – zadanie dla dzieci. Jest też kilka egzemplarzy wartościowego, patriotycznego-religijnego miesięcznika WPIS.

W środę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Jana Pietruszkę. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Tadeusz Panek - pogrzeb w poniedziałek w Oleśnie oraz śp. Julia Ryba – pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Dziś po Mszy św. wieczornej różaniec za śp. Julię. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne odpoczywanie.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz