?> Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 24. 05. 2015 r.

1. W uroczystość Zesłanie Ducha Świętego, która jest patronalnym świętem naszej parafii, kończy się w liturgii okres wielkanocny. Jutro rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, który będzie trwał do Adwentu. Do dziś można jeszcze wypełnić obowiązek komunii św. wielkanocnej, wynikający z trzeciego przykazania kościelnego. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którego tytuł nosi nasz kościół możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godzinie 6.30; 9.30; 18.00.

3. W poniedziałek spotkanie modlitewne grupy uwielbienia, we wtorek spotkanie kręgu biblijnego. W piątek spotkanie KSM. Nie ustawajmy też w przychodzeniu na nabożeństwa majowe. Z bólem zauważamy, że na nabożeństwach nie ma wcale młodzieży (także tych po bierzmowaniu, jak i kandydatów do bierzmowania).

3a. W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Łęgu Tarnowskim.

5. W następnym tygodniu (4. czerwca) przypada uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przechodzić tradycyjnie przez Plac Grunwaldzki i Rynek. Prosimy serdecznie o przygotowanie ołtarzy również w tradycyjnych miejscach Bardzo prosimy wesprzeć drobnymi ofiarami przygotowujących dekoracje ołtarzy: ołtarz na Placu Grunwaldzkim na posesji pp. Łatów niech wesprą ulice: Wyspiańskiego, św. Jana i Kilińskiego i Plac Grunwaldzki; ołtarz na posesji pp. Kijowskich będzie wspierał Rynek, ul. Tarnowska i Mostowa; ołtarz przy figurze św. Floriana przygotowywany przez naszych strażaków proszę, aby wspierali mieszkańcy bloków oraz ul. Piłsudskiego i Jagiełły; natomiast ołtarz przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, który w tym roku ołtarz przygotowuje Gimnazjum im. św. Jana Pawła II niech wesprą mieszkańcy ul. Warszawskiej i Dąbrowskiego z przyległymi. Prosimy, aby w tym celu odpowiednio się zorganizować. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości.

6. Jeszcze raz prosimy, aby zgłaszać ks. proboszczowi termin rozpoczynania jakichkolwiek prac przy budowie lub remoncie grobowców na naszym cmentarzu. Jest konieczność ustalenia z wykonawcą robót zasad pracy na cmentarzu, usuwania gruzu i ziemi oraz dostarczania materiałów na cmentarz. Administratorem cmentarza jest parafia, a proboszcz odpowiada za porządek na cmentarzu. Prosimy też na bieżąco ścinać trawę wokół grobów oraz przestrzegać zasad segregacji śmieci.

7. Ze stolika pod chórem można jeszcze zabierać do wypełnienia deklaracje dysponenta grobu w celu wykonania ewidencji grobów.

8. W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy:
• poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła
• wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza
• czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

9. Msze św. w tym tygodniu:
• poniedziałek 18.00 + Danuta Wrzosek, int. sąsiadów z ul. Tarnowskiej
• wtorek 6.00 + Stanisław Buczek, int. działaczy b. LZS Żabno
• piątek 18.00 + Ksawery Ogonowski, int. pracowników UMiG w Żabnie

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o nabożeństwie do św. Rity i jej obrazkiem. Jest też nowy numer Żyjmy Ewangelią oraz nowy Mały Gość z plakatem na Boże Ciało.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp.: Marię Lebica, Adama Tomosia, Helenę Uramek i Janusza Merchuta. "Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne odpoczywanie."

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz