?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


XIII Niedziela zwykła – 28.06.2015 r.

1. Przypominamy: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00; po koronce cicha adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00. W sobotę o godz. 17.30 różaniec – prowadzi Róża bł. Matki Teresy z Kalkuty.

2. W czasie wakacji, tj. od poniedziałku do końca sierpnia msze św. w naszym kościele w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 6.30 i 18.00. Równocześnie informujemy, że podczas wakacji niektóre msze św. (intencje mszalne zamawiane podczas pogrzebów) będą odprawiane przez nas poza parafią, tj. w miejscach spędzania urlopu. Dziękujemy za wyrozumiałość. Niezależnie od tego zapraszamy w dniu „swojej mszy św.” do nas, do kościoła.

3. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w naszym kościele o godzinie 6.30 i 9.30. Składka na tacę będzie przeznaczona na „świętopietrze”. W tym dniu wierni, którzy z pobożnością posługują się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny – jeśli odmówią jakąkolwiek formułę wyznania wiary.

4. We wtorek o godzinie 19.00 będzie poświęcenie odnowionej figury Najśw. Serca Pana Jezusa w kapliczce w Konarach przy ul. Wyspiańskiego. Inicjatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia figury składamy serdeczne podziękowanie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godziny 16.30. Kto może niech korzysta ze spowiedzi w ciągu tygodnia, zwłaszcza w czwartek.

6. Dzisiaj wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu EMPATIA - w imieniu Fundacji Kromka Chleba - przeprowadzą na placu kościelnym zbiórkę do puszek na Hospicjum VIA SPEI w Tarnowie. Wesprzyjmy tę tak ważną inwestycję.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
• czwartek święto NMP Tuchowskiej (program odpustu na stronie internetowej)
• piątek święto Tomasza Apostoła.

8. Msze św. w ciągu tygodnia:
• wtorek 6.30 + Anna Pięciorek, int. kolegów i koleżanek z klasy córki Martynki
• środa 18.00 - 1. w intencji Róży p. Ciecińskiej; 2. + Kazimiera Mleczko – int. sąsiadów
• sobota 6.30 + Stanisław Cudzich, int. sąsiadów

9. Czytajmy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy bardzo ważne artykuły o naprotechnologii, o klauzuli sumienia oraz o całunie turyńskim. Jest Mały Gość na wakacje oraz Żyjmy Ewangelią.

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka