?> Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela zwykła –28.08.2016 r.

1. Msze święte w naszym kościele w dni powszednie będą w tym tygodniu jeszcze wg porządku wakacyjnego, tj. o godzinie 6.30 i 18.00.

2. Zakończył się okres wakacyjnego odpoczynku dla dzieci i młodzieży oraz urlopów dla wielu rodzin, a w czwartek rozpoczyna się rok szkolny. Dziękujemy Bogu za dar wypoczynku i modlimy się o dobry rok szkolny dla młodzieży i dzieci. W środę od godziny 16.30 będzie możliwość spowiedzi dla uczniów wszystkich szkół. Msze św. inaugurujące nowy rok nauki w naszych szkołach będą w czwartek, w następujących terminach:
• na godzinę 8.00 zapraszamy wspólnotę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
• na godzinę 9.00 zapraszamy wspólnotę Szkoły Podstawowej
• na godzinę 10.00 zapraszamy wspólnotę Gimnazjum
• czcigodnym nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz dzieciom i młodzieży życzymy dużo zapału do pracy, a nade wszystko światła i mocy Ducha Świętego oraz wszelkiego błogosławieństwa Bożego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota września. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od godz. 16.30. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 8.00 i 14.00. O godzinie 15.00 nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00. W sobotę o godzinie 17.00 odmawiamy Różaniec fatimski, który poprowadzi Róża św. Edyty Stein.

4. Łącząc się duchowo z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach od 1. września, czyli od czwartku, codziennie przez cały miesiąc będziemy modlić się przed Mszą św. wieczorną (o 17.40) koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy, by wypraszać Boże miłosierdzie dla naszych rodzin, parafii i całego świata.

5. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego ks. wikariusza i nową siostrę zakrystiankę. Od dzisiaj posługę duszpasterską będzie pełnił w naszej parafii ks. mgr Dawid Włodarczyk, neoprezbiter, pochodzący z Męciny k. Limanowej. Przyjmujemy ks. Dawida z wielka radością, otaczamy serdeczną modlitwą i życzymy owocnej i przynoszącej wiele radości pracy kapłańskiej w naszej parafii. Witamy również s. Albinę Kłusek, nową zakrystiankę. Również siostrę Albinę otaczamy serdeczną modlitwą i oddajemy w jej ręce ołtarz i zakrystię. Ufamy, że siostra w naszej wspólnocie będzie się czuła dobrze i będzie mogła z radością realizować swój charyzmat zakonny. Do wspólnoty sióstr dołączyła również S. Arkadia Denuszek. Ufamy, że swoją modlitwą siostra będzie wspierać naszą wspólnotę parafialną.

6. Powracamy do stałych terminów spotkań grupowych w ciągu tygodnia:
• poniedziałek - grupa modlitewna „Magnificat”
• piątek – grupy młodzieżowe
• ponadto, we wtorek zapraszamy wolontariuszy ŚDM na dekanalne spotkanie po ŚDM – rozpoczynamy Eucharystia o 18.00, następnie będzie spotkanie przy „stodole” zapraszamy młodzież z całej parafii.

7. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
• czwartek – bł. Bronisławy
• sobota – św. Grzegorza W., papieża

9. Msze św. w tygodniu:
• poniedziałek - 6.30 i sobota - 18.00 + Lidia Pitaś, int. firmy BRUK-BeT
• wtorek 6.30 + Marian Kulig, int. pracowników b. ZDZ w Żabnie
• wtorek 18.00 + Kazimierz Sokół, int. działaczy LZS w Żabnie

Odszedł do wieczności kolejny nasz parafianin: śp. Jan Kijowski z ul. Warszawskiej. Pogrzeb będzie w najbliższych dniach. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz