?> Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela zwykła – 28.09.2014 r.

1. Dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpią z powodu różnych uzależnień oraz o ich rodzinach. Dziś można wybrać się do Szczepanowa i dołączyć do Diecezjalnej Pielgrzymki o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciw trzeźwości.

2. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie jutro (29.09) o godzinie 18.30.

3. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one codziennie przez październik o godzinie 17.30, a w niedzielę o 16.30. W związku z różańcem w październiku, a następnie w listopadzie – kancelaria w te miesiące będzie czynna w godzinach 16.30 – 17.20.

4. We wtorek Stowarzyszenie Rodzin Katolickich będzie wydawać żywność osobom i rodzinom potrzebującym według dotychczasowych zasad. Wydawanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

5. We wtorek spotkanie Kręgu biblijnego.

6. W środę na Mszy św. wieczornej bardzo ważne spotkanie rodziców i młodzieży kl. III Gimnazjum. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w sali na plebanii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota października. W czwartek będziemy spowiadać od godz. 17.00, w piątek od 16.30. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godz. 8.00 i 14.00.

8. W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia oraz adorację N. Sakramentu do godz. 22.00.

9. W piątek spotkanie młodzieży KSM. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią.

10. W sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 7.00 do 10.00 ( z racji ślubu i dekorowania kościoła). Natomiast Różaniec wraz z procesją z figurą MB Fatimskiej będzie po Mszy św. wieczornej (13. października będzie to niemożliwe, przyjmujemy wtedy Obraz Jezu Ufam Tobie). Zabierzmy z sobą lampiony.

11. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

12. W przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzać „chlebki miłosierdzia”. Ofiary będą przeznaczone na chleb dla ubogich.

13. W tych dniach dotrą do waszych domów foldery z programem rekolekcji i peregrynacji Obrazu Jezu Ufam Tobie. Zapoznajmy się z programem i tak zaplanujmy (w rodzinie, w pracy…) święty czas nawiedzenia i łaski, aby mieć możliwość głębokiego przeżycia spotkania z Jezusem Miłosiernym. Nawiedzenie jest wielką łaską dla każdego z nas i nie wolno nam jej zmarnować. Zaopatrujmy się już w pamiątkowe obrazy i pomoce dekoracyjne. Nade wszystko przygotowujmy się przez modlitwę, post oraz piątkowe adoracje.

14. Powstała inicjatywa założenia klubu lektora-seniora. Są już pierwsi kandydaci. Zachęcamy i zapraszamy byłych lektorów by przyłączyli się do nowej wspólnoty. Można się zgłaszać u księży. Po zorganizowaniu się lektorzy - seniorzy będą posługiwali przy ołtarzu.

15. Jutro od rana do godziny 15.00 zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego na cele misyjne. Zechciejmy pozbierać niepotrzebne urządzenia i składajmy je na chodniku przy budynku gospodarczym.

16. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:
• poniedziałek – święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• wtorek – św. Hieronima
• środa – św. Teresy od Dzieciatka Jezus
• czwartek – świętych Aniołów Stróżów
• sobota – św. Franciszka z Asyżu

17. Msze św. w tym tygodniu:
• środa 6.30 + Franciszek Podobiński – int. sąsiadów z ul. Tarnowskiej
• środa 18.00 + Zenon Malig – intencja pracowników sklepu Tesco
• czwartek 6.30 – 1. + Dawid Gawlik, int. MG Zakładu Gospodarki Komunalnej; 2. + Leszek Zapiór, int. sąsiadów
• sobota 6.00 + Zbigniew Pudełko, int. kolegów i koleżanek szkolnych syna Mateusza
• sobota 6.30 + Leszek Zapiór, int. pracowników firmy MALINKA
• niedziela 11.00 – 1. w intencji Róży św. Faustyny oraz za zmarłe członkinie;

18. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego, na dzieci oczekuje Mały Gość i Promyczek Dobra. Są kalendarze rolników, kalendarze ścienne oraz materiały na peregrynację.

19. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Antoniego Padło: Wieczne odpoczywanie…

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz