?> Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.02.2016 R.

1. Spotkania grup parafialnych: poniedziałek: grupa modlitewna; wtorek: grupa biblijna; czwartek: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; w piątek; grupa młodzieżowa. Spotkania wszystkich grup rozpoczynają się uczestniczeniem w wieczornej Eucharystii.

2. Dzisiaj rozpoczyna się tradycyjne Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu wynagradzająca za grzechy alkoholizmu, grzechy języka oraz grzechy przeciwko życiu. Na adoracjach popołudniowych dzisiaj, w poniedziałek i wtorek będziemy gromadzić się według poszczególnych grup i rejonów parafialnych (GRAFIK). W czasie adoracji prowadzonej przez przedstawicieli grup prosimy, aby pozostawić większość czasu na modlitwę w ciszy lub całkowicie adorować Pana Jezusa w ciszy.

3. We wtorek kończy się pierwsza część okresu liturgicznego „w ciągu roku”, a w środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - tradycyjny czas komunii św. wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową będą o godzinie: 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie i nałożenie popiołu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Post ścisły, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia, natomiast abstynencja (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Składka na tacę ze Środy Popielcowej będzie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji i parafii.

4. Przypominamy, że powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje przez cały Wielki Post.

5. W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Msza św. dla chorych będzie w sobotę o godzinie 10.00. Przed Mszą św. będzie możliwość spowiedzi chorych. Prosimy umożliwić osobom chorym, niepełnosprawnym, starszym i samotnym uczestniczenie w tej Mszy św. W czwartek natomiast będzie Msza św. w domu pp. Rychlików przy ul. Piłsudskiego. Chorzy z sąsiedztwa są zaproszeni do uczestniczenia w tej Mszy św.

6. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Będą one w następujących terminach: o godz. 6.30 i 17.30 dla wszystkich; natomiast o godzinie 16.00 dla dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej. Podczas nabożeństwa Godziny miłosierdzia będzie również krótka Droga Krzyżowa. W piątki Wielkiego Postu nie będzie Mszy św. o godzinie 6.30.

7. Sobotni Różaniec poprowadzi Róża bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa będą o godzinie 16.00.

9. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tym trudnym problemie, który boleśnie dotyczy wielu rodzin w naszej parafii.

10. Dzisiejsze nabożeństwo stanowe będzie włączone w adorację od 12.00 – 13.00.

11. W następną niedzielę 14. lutego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii będzie sprzedawać koszulki i inne materiały promocyjne Światowych Dni Młodzieży. Zebrane fundusze będą przeznaczone na tzw. „bilet dla brata” (wsparcie młodzieży ze Wschodu przybywającej do nas dna ŚDM.

12. Msze św. w tym tygodniu:
• poniedziałek 6.00 + Jan Ruchwa – int. nauczycieli emerytów z Żabna
13. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także nowy Promyczek.

W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Kazimierz Sokół i Ignacy Marian Włoch. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

PORZĄDEK ADORACJI CZTERDZIESTOGODZINNEGO NABOŻEŃSTWA

NIEDZIELA 07.02.2016

• 12.00 – 13.00 Róże różańcowe mężczyzn kobiet
• 13.00 – 14.00 Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego i DSM
• 14.00 – 14.30 Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci i lektorzy
• 14.30 – 15.30 Rada Duszpasterska, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Caritas
• 15.30 – 16.30 Adoracja indywidualna w ciszy
• 16.30 – Nieszpory Eucharystyczne, jako wynagrodzenie za grzechy alkoholizmu
• 17.00 - Msza św. wieczorna

PONIEDZIAŁEK 08.02.2016

• 14.30 - Msza św.
• 15.00 – 16.00 - Mieszkańcy bloków przy ul. 700–lecia i 3-Maja, Rynku, Placu Grunwaldzkiego, Paderewskiego oraz Kilińskiego
• 16.00 – 16.30 - Dzieci Szkoły Podstawowej (klasy IV – VI)
• 16.30 – 17.00 – adoracja w ciszy
• 17.00 – 18.00 - Mieszkańcy ulic: Błonia, Wyspiańskiego, św. Jana, Konarskiej, Warszawskiej, Szpitalnej oraz osiedla przy Warszawskiej
• 18.00 – Nieszpory Eucharystyczne, jako wynagrodzenie za grzechy języka, a następnie Msza św.

WTOREK 09.02.2016

• 14.30 - Msza św.
• 15.00 – 16.00 Mieszkańcy ulic: Szkotnik, Sikorskiego, Jagiełły, Piłsudskiego z przylegającym osiedlem, ul. Tarnowskiej i Mostowej
• 16.00 – 16.30 – Dzieci Szkoły Podstawowej (klasy I – III) wraz z rodzicami
• 16.30 – 17.00 – adoracja w ciszy
• 17.00 – 18.00 - Mieszkańcy Podlesia Dębowego oraz ulic: Kościuszki, Zagród, Głowackiego i Dąbrowskiego,
• 18.00 – Nieszpory Eucharystyczne, jako wynagrodzenie za grzechy przeciwko życiu, a następnie Msza św.
• 19.00 – młodzież Gimnazjum, szkół średnich i pozaszkolna

adoinai    arka   gosc