?> Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela zwykła – Odpust parafialny - 26.07.2015 r.

1. Dziś w naszej parafii Odpust Parafialny ku czci Św. Anny. Dziękujemy Bogu za naszą Patronkę i przez Jej wstawiennictwo modlimy się za całą parafię, za wszystkie jej stany i wspólnoty. Modlimy się szczególnie za rodziców, dziadków i emerytów. Dziś Kościół św. udziela nam przywileju odpustu zupełnego za nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitwy: „Ojcze nasz” i Wierzę w Boga”. Temu dziełu odpustowemu mają towarzyszyć 3 zwykłe warunki odpustu (Komunia św. po uprzedniej spowiedzi, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Uroczysta Suma Odpustowa z procesja Eucharystyczną pod przewodnictwem O. Stanisława Augustyna redemptorysty, misjonarza z Boliwii o godz. 11.00. Po południu Msza św. o godzinie 17.00.

2. W poniedziałek spotkanie grupy modlitewnej Magnificat; w piątek o godz. 15. koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00; w sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca „różaniec fatimski” o godzinie 17.00. Różaniec poprowadzi Róża bł. Celestyny Faron.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo stanowe dla mężczyzn i kobiet.

4. Zbliża się miesiąc sierpień, w którym wspominamy ważne wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o wolność Ojczyzny. Usilnie zachęcamy wszystkich parafian, aby uczynili wszystko, by w miesiącu sierpniu zachować abstynencję od spożywania alkoholu. W najbliższą niedzielę będzie czytany apel KEP na ten temat. Adoracja będzie w 2. niedziele sierpnia.

5. W tym tygodniu przypada wspomnienie:
• środa – św. Marty
• piątek – św. Ignacego z Loyoli Założyciela zakonu OO. Jezuitów
• sobota - św. Alfonsa Liguori’ego – założyciele Zgromadzenia OO. Redemptorystów

6. Msze św. w tym tygodniu:
• poniedziałek 6.30 1. + Anna Pięciorek, int. Wspólnoty Mieszkaniowej Nasz Dom; 2. + Józef Żołądź, int. mieszkańców bloku nr. 9
• wtorek (poza parafią) + Bolesław Dubiel, int. pracowników UM i G w Żabnie
• piątek 6.30 + Małgorzata Job, int. koleżanek i kolegów z liceum
• niedziela 11.00 + Bolesław Dubiel, int. pracowników Oddz. Ortopedii kliniki w Rzeszowie.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym ważny wywiad z kard. Mullerem dotyczący istotnych problemów społeczno-moralnych, którymi żyje dzisiaj Kościół. Jest tez artykuł o O. Pio. Jest także wakacyjny Mały Gość i Promyczek Dobra.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do Pana śp. Maria Szumlańska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu – „wieczne odpoczywanie…

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz