?> Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23.11.2014 r.

1. Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; po Mszy św. odmówimy Litanię do Najświętszego Serca P. Jezusa i akt oddania rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi - Królowi. Za jej odmówienie możemy dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś dziękujemy Bogu za owoce duchowe mijającego roku. W naszej parafii były one szczególne z racji przeżywanej peregrynacji obrazu JEZU UFAM TOBIE.

2. W poniedziałek modlitwa uwielbienia, we wtorek spotkanie grupy biblijnej. W środę zbiórka lektorów-seniorów, w piątek spotkanie młodzieży – zapraszamy również młodzież niezrzeszoną, aby zasilili szeregi KSM. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja N. Sakramentu do godziny 22.00. Codziennie o 17.30 różaniec za zmarłych.

3. W czwartek dzień Patrona ks. Prałata Zdzisława. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godzinie 18.00 w intencji czcigodnego Solenizanta.

4. W sobotę o godzinie 14.00 spotkanie „andrzejkowe” dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przy wsparciu dziewczynek z DSM. Zapraszamy.

5. Najbliższa niedziela - I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy Rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod nowym hasłem duszpasterskim: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Program duszpasterski będzie ukierunkowany ku głębszemu przeżywaniu Sakramentu Pokuty. W czasie adwentu Msze św. roratnie będą codziennie o godzinie 6.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Podczas rorat zapoznamy się z życiem bł. Edmunda Bojanowskiego.

5a. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 Msza św. dla dzieci. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

6. Do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP przygotujemy się przez nowennę, którą rozpoczniemy w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej.

7. Dziękujemy za ofiary na cele związane z naszą świątynią. Ostatnio złożyliśmy 7.300 zł. Bóg zapłać. Część składki przekazaliśmy do Kurii Diecezjalnej – zgodnie z życzeniem Ks. Biskupa - na cele związane z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży.

8. Zbliża się oczekiwany przez dzieci dzień św. Mikołaja. Aby św. Mikołaj mógł sprawić radość dzieciom z rodzin wielodzietnych Caritas przy naszej parafii tradycyjnie urządza zbiórkę słodyczy, pomocy szkolnych oraz artykułów spożywczych w naszych sklepach. Od poniedziałku będą w nich wystawione kosze umożliwiające podzielenie się zakupami. Zebranie członków Caritas będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

9. Od najbliższej niedzieli będzie można nabywać u p. organisty opłatki wigilijne, które będą wystawione w salce przy kościele. Zakup opłatków u p. organisty (jak to jest w wielu parafiach) jest jedną z form wynagrodzenia za pracę w naszym kościele i okazania wdzięczności za gorliwą pracę oraz piękną oprawę muzyczną naszych nabożeństw, a także za troskę o organy.

10. W najbliższych dniach odwiedzą nasze domy druhowie strażacy z życzeniami adwentowymi i pamiątkowymi kalendarzami. Przyjmijmy ich życzliwie, pamiętając o ich ofiarnej służbie społecznej.

11. Dziękujemy za utrzymywanie porządku na naszym cmentarzu i w dalszym ciągu apelujemy o stosowanie się do zasad segregowania śmieci.

12. Jutro w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się sympozjum na temat życia Stefanii Łąckiej z Woli Żelichowskiej, więźniarki obozów koncentracyjnych, ewentualnej kandydatki do procesu beatyfikacyjnego. Sympozjum rozpoczyna się mszą św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym. Organizatorzy zapraszają wszystkich, szczególnie nauczycieli. Zachęcamy nauczycieli emerytów.

13. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• W sobotę święto św. Andrzeja Ap.

14. Msze św. w tygodniu:
• wtorek – poza parafią + Dawid Gawlik, int. kolegów i koleżanek z pracy
• wtorek 18.00, piątek 6.30, niedziela 8.00 + Irena Fidowicz, int. sąsiadów i znajomych
• czwartek 18.00 + Adam Krupa, int. kolegów i koleżanek z pracy z Bruk-Betu
• piątek 18.00 – w intencji ks. Prał. Zdzisława z okazji imienin
• sobota + Leszek Zapiór – int. pracowników Delikatesów Centrum w Lisiej Górze
• niedziela 11.00 – 1. w intencji członkiń Róży NM Panny (p. Lechowicz) i za zmarłe członkinie;

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy „Gościa Niedzielnego” z pięknym kalendarzem na rok 2015. Polecamy również nowego „Małego Gościa” oraz Żyjmy Ewangelią.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz