NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 20.04.2014 r.

Pochylając się nad wielką tajemnicą paschalnej miłości Jezusa Chrystusa, pragniemy życzyć wszystkim parafianom, aby udział w Tajemnicach Paschalnych ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość; aby Zmartwychwstanie Pańskie dokonywało się w Was każdego dnia i przemieniało Wasze serca.

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte są o zwykłej porze. Dzisiaj i jutro nasi szafarze udają się do chorych z Komunią   św.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Składka na tacę z jutrzejszego święta zostanie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

3. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień kanonizacji papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Aby umożliwić chętnym obejrzenie transmisji z uroczystości kanonizacji (wg zalecenie kurii biskupiej) odwołujemy mszę św. o godzinie 11.00 i przenosimy ją na godzinę 14.00. Do święta Miłosierdzia Bożego i kanonizacji dwóch papieży przygotowujemy się przez nowennę, która trwa od Wielkiego Piątku i odprawiana jest codziennie o godzinie 15.00. W ramach nowenny będziemy emitować przemówienia bł. Jana Pawła II z pielgrzymki do Polski w roku 1991, podczas której papież przybliżał naukę zawartą w dekalogu. Zapraszamy do udziału w tej nowennie. Natomiast w sobotę po Mszy św. wieczornej młodzież naszego Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II przedstawi misterium o swoim Patronie. Serdecznie na to misterium – w imieniu gimnazjum zapraszamy.

4. Niedziela Miłosierdzia jest także Diecezjalnym Dniem Caritas. Dziękujemy naszej Caritas za opiekę nad ubogimi i zachęcamy do dalszej posługi.

5. Dzieci klas II zapraszamy w czwartek na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św.

6. W piątek w naszym kościele będzie dekanalne spotkanie młodzieży, podczas którego nastąpi przekazanie parafiom w naszym dekanacie „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” – ogień z Łagiewnik, który w grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił i od tamtej pory płonie nieustannie w łagiewnickiej świątyni. Nasza młodzież otrzymała tę Iskrę podczas diecezjalnego spotkania w Niedzielę Palmową.

7. W sobotę prosimy Różę bł. Matki Teresy z Kalkuty o poprowadzenie modlitwy różańcowej.

8. Wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia, a więc: siostrom zakonnym za wsparcie duchowe i modlitwę, szczególnie siostrze zakrystiance za piękną dekorację „Ciemnicy”, „Grobu Pańskiego” i ołtarza oraz panom, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji; Służbie liturgicznej ołtarza za oprawę liturgiczną; druhom Ochotniczej Straży Pożarnej czuwającym przy Grobie Pańskim; wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz wam drodzy parafianie, którzy tak licznie uczestniczyliście w obrzędach Wielkiego Tygodnia - składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Członkom Caritas oraz Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich pragniemy podziękować za przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz najuboższych. Dziękujemy także właścicielom sklepów i tym wszystkim, którzy złożyli dary dla ubogich.

9. Msze św. w tygodniu:

• poniedziałek 17.00 + Piotr Wielgus – int. pracowników sklepu Wieczorek

• piątek 18.00 + Ryszard Pawlik – int. nauczycieli, pracowników i uczniów ZSP w Żabnie

• niedziela 14.00 – w intencji członkiń Róży bł. Anieli Salawa

10. Jest prasa katolicka na Święta – dwutygodniowy Gość Niedzielny i nowy Mały Gość.  Zachęcamy do lektury.

11. Przez cały tydzień przed kanonizacją można nabywać płyty CD-cegiełki z utworami muzycznymi o tematyce papieskiej w wykonaniu polskich artystów. Zebrane ofiary będą przeznaczone na tzw. Bilet dla Brata, czyli pomoc młodzieży ze Wschodu na przyjazd na ŚDM w Krakowie w 2016 r. Ofiara – od 20 zł.

a_baner

DEKANAT

BISKUP TARNOWSKI

Biblia mp3

skrzynka

All691636

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz