?> Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela zwykła – Odpust parafialny - 27.07.2014 r.

1. Dziś w naszej parafii Odpust Parafialny  ku czci Św. Anny. Dziękujemy Bogu za naszą Patronkę i przez Jej wstawiennictwo modlimy się za całą parafię, za wszystkie jej stany i wspólnoty. Modlimy się szczególnie za rodziców, dziadków i emerytów. Dziś Kościół św. udziela nam przywileju odpustu zupełnego za nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitwy: „Ojcze nasz” i Wierzę w Boga”. Temu dziełu odpustowemu mają towarzyszyć 3 zwykłe warunki odpustu (Komunia św. po uprzedniej spowiedzi, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Uroczysta Suma Odpustowa z procesja Eucharystyczną pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego z Watykanu  o godz. 11.00. Po południu Msza św. o godzinie 17.00.

2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji powołań. W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od 17.30. W sobotę zachęcamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Anny w godzinach: od 7.00 do 19.00. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 18.00. Różaniec poprowadzi Róża św. Benedykta z Tropia.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo stanowe dla mężczyzn i kobiet.

4. W najbliższą niedzielę - z okazji oddania pamiątkowego pomnika, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Żabna -  Msza św. o godzinie 11.00 będzie ofiarowana w intencji mieszkańców Żabna oraz za zmarłych Żabnian.

5. Zbliża się miesiąc sierpień, w którym wspominamy ważne wydarzenia historyczne związane z walką Polaków o wolność Ojczyzny. Usilnie zachęcamy wszystkich parafian, aby uczynili wszystko, by w miesiącu sierpniu zachować abstynencję od spożywania alkoholu. Prosimy zapoznać się z apelem episkopatu skierowanym do wiernych zachęcającym do abstynencji w miesiącu sierpniu. Apel na naszej stronie internetowej.

6. Spotkanie przed XXXII TPP odbędzie się dnia 9. i 10. sierpnia (sobota i niedziela) w Domu parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam będzie można się zapisać na pielgrzymkę.

7. W tym tygodniu przypada wspomnienie:

• wtorek – św. Marty

• czwartek – św. Ignacego z Loyoli Założyciela zakonu OO. Jezuitów

• piątek - św. Alfonsa Liguori’ego – założyciele Zgromadzenia OO. Redemptorystów

8. Msze św. w tym tygodniu: • niedziela 11.00  w intencji mieszkańców Żabna oraz za zmarłych Żabnian.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym niezwykle ciekawy artykuł o tajemnicach klasztoru SS Klarysek w Starym Sączu, także artykuł o śmierci mózgu, czyli kiedy człowiek umiera, oraz o losie szpitala z oddziałem ginekologii w Wołominie  Jest tak że wakacyjny Mały Gość.

W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Edward Marcinek. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu – „ wieczne odpoczywanie…”

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz