?> Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 01.05.2016 r.

1. Rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą one u nas o godzinie 17.30, w niedziele o 16.30. Systematyczny i pobożny udział w tych nabożeństwach będzie świadectwem naszej miłości do Matki Najświętszej. Po nabożeństwie majowym Msza św. Zachęcamy do spotykania się na „majówkach” przy kapliczkach w waszych rejonach. Niech ten wyjątkowy rok jubileuszowy: Jubileusz Miłosierdzia i Jubileusz Chrztu Polski będzie zachęta do ożywienia nabożeństwa do Matki Bożej. Niech w maju ożyją, trochę opuszczone kapliczki przydrożne w naszej parafii.

2. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za emigrację. Msze św. naszym kościele będą o godzinie 6.30; 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe będzie o godzinie 16.30. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godzinie 8.00.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Ponieważ w tym tygodniu będzie nam trudno zorganizować procesje, zapraszamy w środę na godzinę 17.00 na nabożeństwo majowe o urodzaje równocześnie przy dwu kapliczkach: przy nowym krzyżu na Szkotniku i przy kapliczce w Konarach, na skrzyżowaniu do Niecieczy. Na godzinę 17.00 przybędą tam księża. O 17.30 będzie nabożeństwo w kościele. Natomiast w czwartek o 19.00 będzie majówka o urodzaje przy kapliczce na Podlesiu Dębowym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czwartek. W piątek pojedziemy do chorych z komunią św. W piątek o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do 22.00. W sobotę nabożeństwo majowe połączone z różańcem fatimskim o 17.00.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci klas trzecich będą miały uroczystość rocznicy I Komunii św. Próba przed uroczystością będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – pierwszorzędnego Patrona naszej parafii.

7. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Częstochowy dnia 21. maja na spotkanie modlitewne organizowane co roku przez Ruch Odnowy w Duchu Świętym. Ze względu na rezerwację autokaru prosimy o szybką decyzję i wpisywanie się na listę w zakrystii.

8. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

9. Kancelaria parafialna w maju będzie czynna po południu od 16.30-17.15. Rano bez zmian.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Warto zapoznać się z Gościem Niedzielnym w nowej, atrakcyjnej szacie graficznej; w nim m. in. ciekawy artykuł o tym, co działo się na Jasnej Górze 50 lat temu oraz opowiadanie Kard. Dziwisza o dramatycznym wydarzeniu 13. maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie. Jest także Mały Gość i Promyczek.

11. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 8.00 – 1. w intencji Ojczyzny – int. PP. Burmistrzów i Towarzystwa Przyjaciół Żabna; 2. w intencji druhów strażaków z OSP Żabno oraz za zmarłych strażaków z okazji święta Patrona strażaków
• środa 18.00 w intencji członkiń Róży Św. Edyty Stein (zel. J. Mendala), ich rodzin oraz za zmarłe członkinie
• czwartek 6.30 + Anna Jankowska – int. sąsiadów
• czwartek - 18.00 - 1. + Marian Kulig – int. działaczy b. LZS w Żabnie; 2. + Michał Góral – int. kolegów z pracy

W minioną niedzielę pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Sławomira Fido. Wieczne odpoczywanie…

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz