?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU –29.11.2015 r.

1. Rozpoczynamy Adwent – święte i radosne oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zapraszamy w dni powszednie na roraty o godzinie 6.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami. Jak co roku, dzieci będą losować figurkę Dzieciątka Jezus i Matki Bożej i inne nagrody, dlatego prosimy, aby dzieci przynosiły na roraty podpisane papierowe serduszka (małe) z opisanym dobrym uczynkiem spełnionym w danym dniu.

2. Wraz z adwentem rozpoczyna się nowy rok liturgiczny przeżywany pod hasłem: Nowe Życie w Chrystusie. Wiąże się on z 1050-tą rocznicą Chrztu Polski, dlatego dużo uwagi poświęcimy w tym roku przeżywaniu Sakramentu Chrztu Św. i jego owoców duchowych w naszym życiu.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca: w czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godz. 16.30. Bardzo prosimy dzieci, aby do spowiedzi przystąpiły w czwartek. W piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. w dwóch terminach – od 8.00 0 i od 13.00. O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 22.00. Gorąco zachęcamy wszystkich do adoracji w czasie adwentu. Jest to wyjątkowa chwila wyciszenia się przed P. Jezusem i zaczerpnięcia u Źródła nowych sił do pełni życia chrześcijańskiego. W sobotę o 17.00 Różaniec fatimski.

4. Codziennie, od poniedziałku przed Mszą św. wieczorną będzie adwentowa nowenna przygotowująca do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Spotkania grup parafialnych: w poniedziałek modlitwa grupy uwielbienia, we wtorek spotkanie grupy biblijnej; w środę na godz. 18.45. zapraszamy animatorów młodzieży klas 1 i 2 gimnazjum na spotkanie modlitewno-formacyjne.

6. Rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas, które polega na zbiórce ofiar na cele charytatywne w diecezji i parafii przy okazji rozprowadzania wigilijnych świec. Świece będą rozprowadzane w salce przy kościele pomiędzy mszami św. od najbliższej niedzieli.

7. Od dzisiaj można nabywać u p. organisty, w salce przy kościele – po każdej Mszy św. opłatki na stół wigilijny. Serdecznie zachęcamy, aby zaopatrywać się w opłatki właśnie u nas.

8. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

10. KSM przy naszej parafii organizuje zbiórkę makulatury z przeznaczeniem uzyskanych środków na obniżenie kosztów wyjazdu na ŚDM Kraków 2016 (tzw. Fundusz Młodzieżowy). Kontener będzie podstawiony przez cały tydzień od środy 2.12.2015 r. Chcemy w ten sposób wesprzeć naszą młodzież, aby w jak największej liczbie mogli wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem i rówieśnikami z całego świata.

11. W tym tygodniu obchodzimy:
• poniedziałek – święto Św. Andrzeja Apostoła
• czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

12. Msze św. w tym tygodniu:
• poniedziałek 6.30 + Janusz Merchut, int. sąsiadów
• wtorek 18.00 + Stanisław Szymański, int. firmy INTERMET
• środa 18.00 + Roman Augustyński, int. pracowników Szk. Podst. w Żabnie
• czwartek 18.00 + Kazimiera Mleczko, int. pracowników DPS w Sieradzy
• niedziela 11.00 – w intencji członkiń Róży bł. Natalii Tułasiewicz
• niedziela 17.00 + Janusz Merchut, int. sąsiadów

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość; nowe Żyjmy Ewangelią oraz Promyczek Dobra i Mały Gość dla dzieci.

baner_1
baner_5
baner_7

DEKANAT

BISKUP TARNOWSKI

Biblia mp3

skrzynka

Statystyki

All922655

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

adoinai    arka   gosc
   
kai   katolik    mateusz
         
  trwam   fatima
wiara      deon
   
milosierdzie   jp2    labolatorium
         
caritas2   muzyka   zabno
 
misja    rozaniec
 
diecezja   wsd
 
poradnik arka