?> Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła – 26.10.2014 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego

1. W piątek od godziny 15.00 – 18.00 oraz po Mszy św. do godziny 22.00 będzie możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych, by móc zyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym samym czasie, jak co tydzień, będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych, którzy chcą przystąpić do spowiedzi odwiedzimy w piątek od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać tylko tych chorych, którzy pragną się wyspowiadać przed uroczystością.

2. W piątek o 17.30 ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.

3. W czwartek o godzinie 18.00 spotkanie w grupach klas III Gimnazjum - w ramach przygotowania do S. Bierzmowania.

4. W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą według porządku niedzielnego. Po południu natomiast modlimy się wspólnie na cmentarzu. O godz. 14.00 będą tam nieszpory żałobne z kazaniem oraz procesja do czterech stacji – połączona z modlitwą różańcową i wypominkami. Po procesji Msza św. w kaplicy cmentarnej. W sobotę i niedzielę szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych.

5. Odpust zupełny będzie można zyskać: - we Wszystkich Świętych od południa i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz - przez pierwsze 8 dni listopada za nawiedzenie cmentarza i dowolną tam modlitwę za zmarłych. W obu przypadkach obowiązują te same warunki zwykłe odpustu (spowiedź i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

6. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny będzie przeprowadzona na cmentarzu kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników zasłużonych mieszkańców Żabna. Kwesta, która jest uzgodniona z Kurią Diecezjalną w Tarnowie przeprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Żabna. W tym roku nie będzie na naszym cmentarzu kwesty na rzecz Seminarium Duchownego. Seminarium wesprzemy w innej formie.

7. W niedzielę Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. O godzinie 16.30 odmawiamy różaniec za wszystkich zmarłych, których imiona wspominamy w „wypominkach”.

8. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać przez cały listopad o godzinie 17.30, w niedzielę o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Dbajmy o porządek na cmentarzu. Zarówno przed, jak i po uroczystościach wszystkie śmieci, wypalone znicze i zwiędłe kwiaty umieszczajmy w odpowiednich kontenerach. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zachowują porządek i zasady segregowania śmieci na cmentarzu i nadal bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad.

10. Nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn z udziałem przedstawiciela Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej będzie dopiero w niedzielę 16. listopada.

11. W ciągu tygodnia obchodzimy:
• we wtorek Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

12. Msze św. w tygodniu:
• wtorek 6.30 + Leszek Zapiór – int. pracow. Delikatesów Centrum z Wierzchosławic
• wtorek 18.00 + Dawid Gawlik – int. koleżanek i kolegów ze Szk. Podst.
• środa 6.00 + Antoni Padło – int. pracowników MG Zakładu Gospodarki Komunalnej
• środa 18.00 – w int. Róży p. Jadwigi Mendala
• czwartek 18.00 + Franciszek Podobiński – int. Zw. Emerytów i Rencistów w Żabnie
• niedziela 11.00 + Edward Marcinek – int. Róży bł. Romana Sitki
• niedziela 17.00 + Leszek Zapiór - int. pracowników Delikatesów Centrum z Łęgu T.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: polecamy Gościa Niedzielnego z obrazkiem zawierającym modlitwę za żonę, który powinien posiadać każdy mąż. Jest też ważna rozmowa z abp Gądeckim na temat synodu biskupów o rodzinie, w którym aktywnie uczestniczył. Jest nowy Mały Gość. Są jeszcze różne kalendarze, min. kalendarze rolników.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz