?> Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela zwykła –25.09.2016 r.

1. Dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpią z powodu różnych uzależnień oraz o ich rodzinach. Dziś można wybrać się do Szczepanowa i dołączyć do Diecezjalnej Pielgrzymki o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciw trzeźwości.

2. Spotkanie grup parafialnych
• poniedziałek – grupa modlitewna Magnificat
• wtorek – spotkanie parafialnej Caritas
• środa po Mszy św. – spotkanie z rodzicami klas I Gimnazjum
• czwartek – spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – o 18.00 Msza św., następnie spotkanie formacyjne w sali na plebanii
• piątek – o 15.00 Godzina Miłosierdzia oraz adoracja N. Sakramentu do godz. 22.00.
• piątek - spotkanie młodzieży KSM – zapraszamy także młodzież jeszcze nie zrzeszoną, począwszy od kl. II gimnazjum; spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o 18.00
• sobota – zbiórka ministrantów o g. 9.00; zbiórka lektorów o g.10.00
• sobota – nabożeństwo różańcowe – „różaniec fatimski” o godzinie 17.00

3. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one codziennie przez październik o godzinie 17.30, a w niedzielę o 16.30. (w najbliższą sobotę, pierwszą października różaniec będzie o godzinie 17.00). W związku z różańcem w październiku, a następnie w listopadzie – kancelaria w te miesiące będzie czynna w godzinach 16.15 – 17.15.

4. W najbliższą niedzielę nasza Caritas będzie rozprowadzać „Chlebki Miłosierdzia”, za które będzie można złożyć ofiarę na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach.

5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla kobiet i mężczyzn.

6. Dziękujemy za ofiary składane dziś w skarbonie przed kościołem na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienia liturgiczne:
• wtorek – św. Wincentego a Paulo
• czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

8. Msze św. w tym tygodniu:
• wtorek 6.00 + Kazimierz Sokół, int. pracowników firmy PSG
• wtorek 6.30 + Józef Świder – int. dyrektorów Szkół i Przedszkoli w Gminie Żabno
czwartek (poza parafią) + Sławomir Fido – int. kolegów i koleżanek z Liceum
• sobota 18.00 + Dawid Gawlik – int. kolegów i koleżanek z pracy
• niedziela 6.30 - w intencji członkiń Róży św. M. Teresy z Kalkuty i za zmarłe członkinie
• niedziela 11.00 - w intencji członkiń Róży św. Faustyny, ich rodzin oraz za zmarłe członkinie

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: polecamy w Gościu Niedzielnym najgłośniejszy film religijny ostatnich lat: „Bóg nie umarł”. Warto mieć ten film i oglądać rodzinnie. Na dzieci oczekuje Mały Gość i Promyczek Dobra. Są kalendarze rolników, kalendarze Gościa Niedzielnego., kalendarze misyjne. Jest także nowe: ”Żyjmy ewangelią”.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz