XXXII Niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

1. W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do 22.00. W piątek spotkanie formacyjne KSMu i Animatorów „Młodzi na progu”. Pamiętajmy, że wszystkie spotkania grupowe rozpoczynają się Eucharystią o godzinie 18.00.W sobotę spotkanie aspirantów i ministrantów o godz. 9.30. Codziennie o 17.30 – różaniec za zmarłych.

2. Dzisiaj Kościół katolicki w Polsce obchodzi XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zechciejmy wspierać tamtejszy Kościół naszą modlitwą i ofiarami do puszek.

3. W poniedziałek Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 Msza św. za Ojczyznę i poległych w obronie Ojczyzny z int. Burmistrzów miasta i gminy Żabno.

4. Dziękujemy za utrzymywanie porządku na cmentarzu.

5. Dziękując za ofiarność na rzecz parafii w przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na cele inwestycyjne - zakup organów piszczałkowych.

6. W przyszłą niedzielę z racji Światowego Dnia Ubogich będą rozprowadzane przez parafialną Caritas chlebki - ofiara wynosi 5zł; zawsze można złożyć większą ofiarę jako pomoc najuboższym.

7. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- poniedziałek św. Marcina z Tourus, bp.
- wtorek św. Jozafata, bpa i męczennika
- środa Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczennika
Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

8. W niedzielę (17 listopada) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców pod nazwą „Mundurowi dla Krzyśka i Innych!”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Poza możliwością rejestracji na terenie OSP Żabno odbędzie się szereg dodatkowych aktywności , w których będą uczestniczyć różne formacje mundurowe. Krzysztof to nasz parafianin i aktywny druh OSP Żabno.

9. Została przygotowana nowa odsłona strony internetowej naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszego serwisu.

10. W dniu 11.11.2019r. w Niecieczy o godz.16.30 i 19.00, z okazji Dnia Niepodległości odbędzie się tradycyjny koncert pt. ”Tu jest nasza Ojczyzna” wstęp wolny.

11. Zachęcamy do lektury Pisma Św. i prasy katolickiej: Gość Niedzielny- o pokoleniach Niepodległej. Niedziela – Oblicza Patriotyzmu.

Można nabywać w salce książki pt. „Żabno w życiu i twórczości ks. Janusza Pasierba” koszt 20 zł. Dochód jest przeznaczony na potrzeby uczniów ZS Ponadpodstawowych w Żabnie.