XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.07.2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby tarnowskiego Seminarium Duchownego.

2. W sobotę o godzinie 17.30 różaniec - prowadzi Róża św. Moniki.

3. W sobotę po Mszy świętej katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych obydwu chrztów lipcowych.

4. Uroczystość odpustowa z okazji święta Patronki naszej parafii św. Anny będziemy obchodzić w tym roku w niedzielę 29. lipca. Przygotowujemy się przez nowennę do Św. Anny, którą rozpoczniemy w piątek 20. lipca. Już teraz postarajmy się uporządkować groby naszych bliskich oraz otoczenie grobów.

5. Wspomnienia liturgiczne w ciągu tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
• w środę - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

6. Niektóre Msze św. w tym tygodniu:
• piątek 18.00 + Tomasz Dorosz, int. nauczycieli oraz nauczycieli emerytów z ZSP w Żabnie
• sobota 10.30 – w intencji Klubu Sportowego POLAN – z okazji 100-lecia powstania i działalności
• sobota 18.00 + Natalka Burzawa oraz w intencji jej rodziców – int. Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Zarządu i pracowników wydziałów
• niedziela 11.00 – w intencji członków Koła Pszczelarzy w Żabnie oraz ich rodzin, w 40. rocznicę założenia Koła

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o mocy szkaplerza a także o Irenie Szewińskiej; Jest bardzo bogaty w treści religijno-społeczne tygodnik Niedziela, gdzie przeczytamy m.in. o tajemnicach muzeów watykańskich oraz o 9-letnej dziewczynce Marii Carmen, przykładzie dziewczęcej świętości, która złożyła swoje życie w ofierze Jezusowi.

cmentarz