NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019 r.

„Jezus Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu i zmartwychwstał, zatriumfował nad śmiercią, nad szatanem, nad cierpieniem i trwogą. Chrystus żyje i jest obecny pośród nas”.

Życzymy aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem napełniło Was radością. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Wam okaże bezmiar swojej miłości i umocni pokojem.

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – rozpoczyna się oktawa Wielkanocy. Msze święte są dzisiaj o zwykłej porze. Dzisiaj nasi szafarze udają się do chorych z Komunią  św.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Składka na tacę z jutrzejszego święta zostanie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

3. W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 9:30 zapraszamy na Mszę św. z okazji imienin Księdza Proboszcza Jerzego. Pragniemy polecać Panu Bogu w naszych wspólnych modlitwach Ks.Proboszcza, prosząc o błogosławieństwo, zdrowie i obfitość łask w życiu osobistym, jak również w posłudze dla naszej wspólnoty parafialnej.

4. W sobotę różaniec poprowadzi Róża św. Edyty Stein. Ponieważ najbliższy piątek przypada w oktawie Wielkanocy i ma charakter świąteczny, dlatego w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Do święta Miłosierdzia przygotowujemy się przez nowennę, która trwa od Wielkiego Piątku i odprawiana jest codziennie o godzinie 15.00.

6. W Niedzielę Miłosierdzia obchodzimy Diecezjalne Święto Caritas - zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Diecezjalna uroczystość zewnętrzna odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Dziękujemy członkom naszej Caritas za opiekę nad ubogimi, za przedświąteczną akcję charytatywną na rzecz najuboższych i zachęcamy do dalszej posługi. Dziękujemy także właścicielom sklepów za umożliwienie zbiórki darów oraz tym wszystkim, którzy składają w ciągu roku, a zwłaszcza przed świętami ofiary i dary dla ubogich.

7. Składka inwestycyjna na organy piszczałkowe do naszego kościoła w przyszłą niedzielę: 28.04.2019r.

8. Dziękuje ks. Antoniemu, ks. Jackowi, wikariuszom ks. Dawidowi i ks. Krzysztofowi - wszystkim, którzy przyczynili się do głębszego przeżycia całego Wielkiego Tygodnia, a więc: siostrom zakonnym za wsparcie duchowe i modlitwę, szczególnie siostrze Agacie, siostrze zakrystiance Arkadii za piękną dekorację „Ciemnicy”, „Grobu Pańskiego” i ołtarza oraz osobom, które pomogły w przygotowaniu dekoracji, pani Ani Kuboń, Panu Józefowi Ziaja, Danielowi Borek, i za prace wykonane na rzecz parafii i pomoc: Panu Janowi i Pawłowi Szpilski, Antoniemu Stryczek i Pawłowi Czosnyka.; służbie liturgicznej ołtarza za oprawę liturgiczną; druhom Ochotniczej Straży Pożarnej czuwającym przy Grobie Pańskim; wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz Wam drodzy parafianie, którzy tak licznie uczestniczyliście w obrzędach Wielkiego Tygodnia - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny a w nim o mało znanym obliczu Jerozolimy; Niedziela - Niemieckie zbrodnie miały pójść na polskie konto.

We wtorek o godzinie 14.30 pogrzeb śp.+ Henryka Hajduk z ul Zacisze; oraz pogrzeb śp.+ Stanisława Jarmuły ojca ks. Krzysztofa Jarmuły w Łęgu Tarnowskim o godz. 11.00. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…

cmentarz