XXXIII Niedziela zwykła – 18.11.2018 r.

1. W poniedziałek spotkanie modlitewne grupy uwielbienia; w środę Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; w piątek grupy młodzieżowej o 19:00. Aspiranci i ministranci w sobotę o 9:00, lektorzy o 10:00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 3 Gimnazjum w piątek o 17:30. Codziennie o 17.30 – różaniec za zmarłych.

2. W przyszłą niedzielę oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to również ostatnia niedziela roku liturgicznego, patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne oraz wsparcie zbiórki z racji Dnia Ubogich którą prowadzi Caritas parafialna.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
• wtorek – św. Rafała Kalinowskiego
• środa – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
• czwartek– św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej
• sobota – św. Andrzeja Dung-Lac’a,prezb. i Towarzyszy męczennika

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swojego patrona.

5. Zachęcamy do zapalania świec wotywnych przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

6. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Gminy Żabno zaprasza krwiodawców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa, w dniu 24.11.18r(sobota) w gminnym Centrum Kultury w Żabnie, godz.17.00.

7. Zachęcamy do lektury Pisma św. i prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, w nim Bóg zaprasza do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi, jakimi jesteśmy? Niedziela-Pieta w nowym blasku; Po pierwsze nie szkodzić.

W piątek odeszła do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helena Mleczko, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 wprowadzenie, 13,30 Msza św. Dobry Jezu….

cmentarz