III Niedziela zwykła – 26. 01.2020 r. NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

1. W niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest równocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu wspierać modlitwą osoby, które odpowiedziały na Boże wezwanie i obrały drogę życia zakonnego. W sposób szczególny pamiętajmy o siostrach służebniczkach, które posługują w naszej parafii oraz o siostrach rodaczkach. Składka na tacę z tego święta zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

2. W niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Polikarpa Strzalkoskiego z parafii św. Antoniego w Husiatynie na Ukrainie będzie zbierał ofiary do puszek przed kościołem na remont kościoła.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo o godz.17.00 różaniec poprowadzi róża św. Edyty Stain.

4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godziny 22.00.

5. W przyszłą niedzielę nabożeństwo stanowe dla mężczyzn i kobiet po Mszy św. o godz. 11.00. Msza dla dzieci o godz. 9.30 zapraszamy.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na zakup organów - 10,000zł.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

· wtorek św. Tomasza z Akwinu

· środa rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

· piatek – św. Jana Bosko, kapłana

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

· środa 18.00 Msza św.za + Śp. Ks. Kanonik Kazimierz Jarosz – z okazji 41. rocznicy śmierci (zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za zmarłego pasterza parafii.

7. W piątek o godz. 19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych obowiązkowa. Dotyczy chrztów zgłoszonych w miesiącu lutym.

8. W dniu dzisiejszym (26. stycznia) w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie od godz. 15 do godz. 20 odbędzie się koncert charytatywny dla Krzysztofa strażaka OSP z Żabna chorego na ostrą białaczkę.
W Koncercie dla Krzyśka weźmie udział blisko 80 wykonawców - soliści i grupy wokalne, grupy taneczne, zespoły ludowe, orkiestra dęta, zespół muzyczny. Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia tej szlachetnej inicjatywy.

9. Dzisiaj o godz. 15.30 w Niecieczy odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt.”Gore gwiazda”.

10. Dnia 10 lutego (poniedziałek)od godz. 10.30 w Ośrodku Zdrowia w Żabnie odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.

11. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. Gości Niedzielny o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego; Niedziela – „Realne zagrożenia”.

W tym tygodniu do Domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp.+ Ignacy Klich jego dusze polećmy Bożemu miłosierdziu…