• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

II Niedziela zwykła – 20.01.2019 r.

 

1. Spotkania parafialne w tym tygodniu:

- piątek o godzinie 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najśw. Sakramentu do godziny 22.00

- sobota - różaniec poprowadzi Róża bł. Stanisława Papczyńskiego

- do piątku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ponadto:

w sobotę obchodzimy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Islamu oraz w niedzielę Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu; Światowy Dzień Chorych na Trąd.  

Wszystkim Dziadkom i Babciom – z okazji ich świąt – składamy najlepsze życzenia !

 

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

- poniedziałek św. Agnieszki, dziew. i męczęnnicy

- czwartek – św. Franciszka Salezego

- piątek  – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

- sobota – św. św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

 

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu swego patrona.

 

3. Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza na przedstawienie kolędnicze w wykonaniu grupy teatralnej „Tymowioki” w dniu 27.01.2019 r. o godz.18.00 w sali widowiskowej - wstęp wolny.

 

4. W związku z rocznicą otrzymania przez Żabno praw miejskich 26.01.1385r. zostanie odprawiona Msza św. za żyjących i zmarłych Żabnian 27.01.2019 r. o godz. 11.00 z intencji Towarzystwa Przyjaciół Żabna.

 

5. W dniu 28.01.2019r. -  poniedziałek o godz.18.30 spotkanie opłatkowe dla grup działających przy parafii: Grupa Synodalna, Modlitewna Magnificat, Stowarzyszenie Rodzin, Rada Duszpasterska, Lektorzy Seniorzy, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, Caritas.

 

6. We wtorek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedziliśmy 1.100 domów i mieszkań; zamkniętych z różnego powodu było 130 domów i mieszkań. 

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, właściwe przygotowanie się na kolędę i złożone ofiary. Każdy z kapłanów kolędników w odpowiednim czasie odprawi Msze św. dziękczynną za przyjmujących po kolędzie.

 

7. Zachęcamy do lektury Pisma św. i nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym o relacji między Kościołem i państwem. Jest także nowy Mały Gość. Niedziela - próba sekularyzacji polskiej szkoły.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Tadeusza Kuczka Dobry Jezu…

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1