Kult Jezusa Miłosiernego

CZY MOCNIEJ WIERZYSZ?

Ten niezapomniany czas Misji Świętych obfitował w wiele dowodów na głęboką wiarę i pobożność wielu z nas. Codzienna modlitwa różańcowa, apel Maryjny, sakrament pokuty, liczny udział wiernych we Mszach świętych z nauką misyjną - to dowody, że wspomniany okres miał dla nas szczególne znaczenie.

Wielu z nas odkładało codzienne sprawy na dalszy plan, aby często obcować tylko z Bogiem. Ale czy można było postępować inaczej? Przecież Misje Święte przypadają tylko raz na dziesięć lat i nie można było zmarnować okazji do "zatrzymania" się i refleksji nad tym, co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze.

Wielu z nas nie zapomni:

- treści kazań i nauk stanowych,

- momentu, gdy odnawialiśmy swoje przyrzeczenia z Chrztu Świętego,

- Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, która była czasem na podjęcie próby prawdziwej zmiany w życiu duchowym,

- powrotu do Boga i ludzi poprzez sakrament pokuty i pojednania,

- zjednoczenia z tymi, którzy już od nas odeszli poprzez uczestnictwo w procesji na parafialny cmentarz i modlitwie za naszych bliskich zmarłych,

- łez w oczach wielu małżonków - tych młodych i zaawansowanych wiekiem, którzy na nowo przyrzekali sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską", którzy w tej szczególnej chwili wyznawali sobie powody dla których są razem,

- spotkania z chorymi i samotnymi, bo przecież Chrystus tak bardzo ukochał każdego z nas,

- nabożeństwa przy Krzyżu Misyjnym, gdzie przyrzekliśmy bronić znaku krzyża w każdej chwili i wszędzie,

- wzruszających momentów, gdy byliśmy prawdziwą wspólnotą.

Misje Święte Anno Domini 2012 w naszej żabnieńskiej parafii dobiegły końca! Prawdziwy "egzamin" będziemy jednak zdawali każdego kolejnego dnia, bo ważne, aby dalej kontynuować dzieło rozwijania naszej wiary. Dlatego teraz wiele zależy już od nas samych!

Dlatego teraz nastał czas zastanowienia się nad pytaniem: CZY MOCNIEJ WIERZYSZ?!

a_baner

DEKANAT

BISKUP TARNOWSKI

Biblia mp3

skrzynka

All691556

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

adoinai    arka   gosc

kai   katolik    mateusz