• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Image Polskie zakony klauzurowe (czyli takie w których siostry nie mają prawa wyjść poza mury klasztoru, a osoby świeckie nie mają do niego wstępu) chcą pomagać ludziom za pomocą internetu - zapraszają do skorzystania z Modlitewnego SOS za pośrednictwem którego można wysyłać prośby o modlitwę w każdej intencji.

 


 W naszej diecezji są to siostry klauzurowe:

- Siostry Franciszkanki-Bernardynki

- Siostry Karmelitanki Bose

- Siostry Klaryski

- Siostry Karmelitanki Misjonarki Terezjanki

Na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej znajduje się formularz, który umożliwia wysłanie swoich intencji. Należy w nim wpisać imię, adres e-mail oraz treść swoich próśb, a następnie nacisnąć "Proszę o modlitwę". Po jakimś czasie otrzymamy maila zwrotnego z potwierdzeniem otrzymania prośby oraz informacjami o terminie i formie modlitwy. Taka forma pomocy jest nieodpłatna. Modlitewne SOS umożliwia również przeglądanie archiwalnych intencji. Taką samą funkcję pełni Skrzynka Intencji dostępna na portalu mateusz.pl.


Portal katolik.pl umożliwia natomiast wysłanie swojej intencji do zgromadzenia Sióstr Klarysek Kapucynek z Krakowa. Siostry zapewniają, że regularnie odbierają skrzynkę mailową, a następnie modlą się w czasie Eucharystii, przyjmują w konkretnych intencjach Komunię świętą, ofiarują także modlitwę brewiarzową, różaniec i adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Oprócz tego codziennie o godzinie 12.30 siostry odmawiają modlitwę "Zdrowaś Maryjo" i wezwania ku czci świętych w zamawianych intencjach. Zgromadzenie gwarantuje anonimowość i umożliwia zrezygnowanie z publikacji wysłanych próśb w internecie.

Niektóre zgromadzenia specjalizują się w modlitwach w konkretnych intencjach. Zgromadzenie Sióstr Boremeuszek z Katowic prowadzi specjalną skrzynkę intencyjną dla maturzystów i wszystkich innych zdających różne egzaminy. Akcja pod hasłem "Parasol modlitewny" cieszy sie bardzo dużym zainteresowaniem, a chętni do modlitewnej opieki zgłaszają sie drogą telefoniczną, mailową lub przez Gadu - Gadu. Każdemu zainteresowanemu przydzielona jest siostra, która codziennie modli się w intencji pomyślnego zdania egzaminów.

Uwaga:

Siostry Karmelitanki Bose nie używają internetu. Możesz je poprosić o modlitwę telefonicznie: 014-62-76-122, lub listownie:
Siostry Karmelitanki Bose
ul. Krzyska 19, 33-100 Tarnów

 

Opublikował: Przemysław Saładyga

 

Vsynod

cmentarz

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1