***Rozpoczynamy ADWENT. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godzinie 6.30 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.*** Zbliża się oczekiwany przez dzieci dzień św. Mikołaja oraz okres przygotowań do Wigilii Bożego Narodzenia. Z tej okazji Caritas przy naszej parafii tradycyjnie urządza zbiórkę słodyczy, pomocy szkolnych oraz artykułów spożywczych w naszych sklepach dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W sklepach będą wystawione kosze umożliwiające podzielenie się zakupami. Bóg zapłać za gest solidarności z bliźnimi ***

Wizytówka parafii

Patronka parafii

Jak co roku Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów zaprasza do podjęcia modlitwy za wybranego księdza w ramach postanowienia adwentowego. – Kapłani potrzebują modlitwy. Kościół potrzebuje świętych kapłanów – zachęcają organizatorzy akcji.

Adopcję można podjąć w intencji dowolnie wybranego kapłana. Można też zgłosić się do organizatorów akcji za pośrednictwem strony ddak.wordpress.com z prośbą o przydzielenie kapłana, który prosi o modlitwę. Adopcja podjęta na czas Adwentu rozpoczyna się od pierwszej niedzieli Adwentu trwa do 24 grudnia włącznie. Adopcje podjęte na ten czas można przedłużyć w dowolnie wybranym momencie.
Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów powstało po to, by zrzeszać ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy św.

„W dzisiejszych czasach dużo mówi się o pasterzach Kościoła w bardzo negatywny sposób. Nie wszystkie rewelacje, które do nas docierają są prawdą, lecz nie da się ukryć, że wśród wielu plotek i powtarzanych opinii znajdują się i te, które niestety pokrywają się z rzeczywistością” – czytamy na stronie ddak.wordpress.com.

Akcja rozpoczęła się 2 lipca 2010 r. Jest inicjatywą katolików świeckich. Dzieło obejmuje tych, którzy przyjęli sakrament święceń, czyli są: diakonami, prezbiterami lub biskupami. Modlić się można za wszystkich duchownych – za tych, którym coś zawdzięczamy ale i za tych, którzy po ludzku są trudni lub kapłaństwo porzucili. Mogą to być kapłani katoliccy z dowolnego kraju, dowolnej diecezji i dowolnego zgromadzenia.

Księdza nie trzeba pytać o zgodę na adopcję. Osoba adoptująca decyduje, czy powiadomić kapłana o modlitwie i o tym, kto ją podjął. Modlić należy się codziennie ale w formie dowolnej. Adoptować księdza można na dowolny okres – zarówno na tydzień jak i na zawsze, podejmując tzw. adopcję stałą. Adopcję na czas określony można w każdym momencie przedłużyć.

Od początku akcji adoptowano łącznie: 11 347 kapłanów. Podjęto 18 424 adopcje. Obecnie opieką modlitewną otoczonych jest: 6 412 księży.

Na nadchodzący Adwent podjęto 32 zobowiązania do modlitwy za księży.