***Rozpoczynamy ADWENT. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godzinie 6.30 i 18.00. Na godzinę 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.*** Zbliża się oczekiwany przez dzieci dzień św. Mikołaja oraz okres przygotowań do Wigilii Bożego Narodzenia. Z tej okazji Caritas przy naszej parafii tradycyjnie urządza zbiórkę słodyczy, pomocy szkolnych oraz artykułów spożywczych w naszych sklepach dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. W sklepach będą wystawione kosze umożliwiające podzielenie się zakupami. Bóg zapłać za gest solidarności z bliźnimi ***

Wizytówka parafii

Patronka parafii

W niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W mediach społecznościowych już kolejny raz prowadzona będzie akcja internautów #Roraty. Ma ona zachęcać do duchowego przeżywania tego czasu – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodaje, że akcja #Roraty polega na publikacji w mediach społecznościowych zdjęć, materiałów wideo i krótkich relacji z Mszy św. roratnich, odprawianych w czasie Adwentu w kościołach i kaplicach w całej Polsce.
„Nie chodzi o to, żeby zamieszczać takie materiały tylko po to, żeby coś pokazać. Celem nadrzędnym jest zachęta do uczestnictwa w Mszach św. i duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Media społecznościowe to umożliwiają. Za pomocą prostych środków możemy dotrzeć do milionów osób z przesłaniem płynącym z Ewangelii i dzielić się radością naszej wiary. Dlatego zachęcam do aktywnego uczestnictwa w akcji #Roraty” – powiedział rzecznik Episkopatu.
Przypomniał też, że Msza św. roratnia poświęcona jest Najświętszej Maryi Pannie, a jej nazwa pochodzi od łacińskiego sformułowania „Rorate caeli desuper”, czyli: „Spuśćcie rosę niebiosa”. Stanowi to nawiązanie do oczekiwania na przyjście zbawiciela, którym jest Jezus Chrystus. W czasie Adwentu, przy ołtarzach w kościołach, zapalane są kolejno cztery świece, które symbolizują cztery niedziele tego okresu.
„Księża biskupi zapraszają do duchowego przeżycia Adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Podkreślają, że pomoże w tym m.in.uczestnictwo w Roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź. Ważne, żeby w tym czasie, pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. To jest istotą Bożego Narodzenia” – wskazał ks. Rytel-Andrianik.(KEP; Foto: Tomsickova/fotolia.com)